Nowa płyta Yundi Li z koncertami Fryderyka Chopina!

Po kilku latach przerwy Yundi Li wraca do wytwórni Warner Classics / Erato z najnowszą płytą z nagraniami obu koncertów Fryderyka Chopina. Artysta dyryguje Orkiestrą Filharmonii Narodowej od fortepianu. 

Warszawa i Chopin odgrywają w jego karierze wyjątkową rolę, czego kolejnym dowodem jest album nagrany z Orkiestrą Filharmonii Narodowej. Płyta z koncertami fortepianowymi Chopina jest pierwszym nagraniem Yundi w roli pianisty-dyrygenta oraz pierwszym jego nagraniem II Koncertu f-moll op. 21. Nagrania dokonano w Warszawie w Sali Filharmonii Narodowej w czerwcu 2017 roku. 

Li Yundi jest jednym z najbardziej znanych i wpływowych pianistów na świecie. W 2000 roku, jako osiemnastolatek Li Yundi zdobył pierwszą nagrodę w XIV Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim. Został najmłodszym laureatem w historii tego konkursu. Od tego czasu jest uważany za jednego z głównych propagatorów muzyki Chopina. W związku z tym w październiku 2019 roku YUNDI zostal uhonorowany Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Jesienią 2014 roku Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, organizator Konkursu Chopinowskiego, zaprosił pianistę do jury siedemnastej edycji Konkursu w 2015 roku, w którym zasiadł on jako najmłodszy juror w historii.

W grudniu 2019 r. artysta podpisał wieloletni kontrakt z wytwórnią Warner Classics. Witając YUNDI w rodzinie Alain Lanceron, Prezes Warner Classics & Erato powiedział: Jesteśmy szczęśliwi, że YUNDI wybrał Warner Classics ponownie jako swoją rodzimą wytwórnię. YUNDI dostarcza nam tak wielu wspaniałych, muzycznych doświadczeń. Dzięki tej nowej, długoterminowej umowie możemy spodziewać się kolejnych wspaniałych dzieł YUNDI w przyszłości. Witaj ponownie, drogi YUNDI! ”

Aktualnie YUNDI realizuje największą w swojej karierze 100-recitalową trasę koncertową, obejmującą ponad 60 miast w Chinach i 40 miast na całym świecie. Podczas trasy YUNDI · SONATA, artysta przedstawia program sonat Schuberta, Chopina i Rachmaninowa.
Kup album