Mikromusic prezentuje piękną płytę na jesiennie wieczory – Mikromusic – „Matka i żony”; premiera albumu

Mikromusic-matki-zony_male-2

Nadeszła jesień. Pora roku, o której połączenie trip hopu i jazzu, jakie proponuje wrocławska grupa Mikromusic, smakuje wyjątkowo. Właśnie niemal równo z początkiem jesieni, odbyła się premiera piątej studyjnej płyty Natalii Grosiak i kolegów, zatytułowanej „Matka i żony”. W sieci jest już kolejna promująca ją piosenka.

 

Pięknie leniwie snująca się kompozycja „Bezwładnie”, ze słowami i muzyką Natalii Grosiak, zwiastuje piąty album Mikromusic. Natalia dzieli w niej wokal ze Skubasem. Teledysk do utworu zrealizowali KatiaPriwieziencew i Grzegorz Hartfiel (odpowiednio, reżyser i operator).

 

 

Płytę „Matka i żony” wyprodukował gitarzysta Mikromusic, Dawid Korbaczyński. Wypełniło ją 11 piosenek. Nie wszystkie są melancholijne i liryczne. Słychać też w nich sporą energię (np. „Matka Teresa”), z jakiej Mikromusic słynie podczas koncertów. W tekstach Natalia Grosiak tym razem więcej mówi o sobie, jednocześnie inspirując się historiami innych kobiet.

 

Singlowa piosenka „Bezwładnie”, a także trzy inne utwory Mikromusic, znalazły się filmie „Chemia” w reżyserii Bartosza Prokopowicza. Natalia Grosiak gra w nim epizodyczną rolę. Obraz, zapowiadany, jako najpiękniejszy polski film o miłości i reklamowany hasłem „Kochaj jakby jutra miało nie być”, przedstawia historię inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami z życia wyjątkowej osoby, Magdaleny Propokopowicz.

 

 

Koncerty:

09.10 – Poznań

10.10 – Toruń

16.10 – Zielona Góra

24.10 – Gdańsk

04.11 Wrocław

06.11 Sztum

07.11 Szczecin

12.11 Warszawa

13.11 Miasteczko Śląskie

14.11 Białystok

15.11 Bydgoszcz

21.11 Bielsko-Biała

22.11 Łódź

27.11 Kielce

28.11 Tarnów

29.11 Kraków

03.12 Katowice

 

Mikromusic na Facebooku

Warner Music Poland na Facebooku