Diamentowy status „Dance Monkey” w Polsce! Nowy singiel „Never Seen The Rain” potwierdza globalny fenomen Tones and I

Hit „Dance Monkey” od australijskiej piosenkarki Tones And I właśnie uzyskał w Polsce diamentowy status, co oznacza, że sprzedał się w ilości co najmniej 100 000 kopii. Przypomnijmy, że wcześniej utwór znalazł się na pierwszym miejscu wśród najczęściej odtwarzanych piosenek w serwisie Spotify w Polsce (i nadal utrzymuje się na pierwszym miejscu na globalnej liście). 


Utwór przekroczył już 1,5 miliarda streamów na świecie, a w Wielkiej Brytanii pobił rekord na najdłużej utrzymujący się numer jeden zaśpiewany przez wokalistkę. 

Niedawno artystka wypuściła oficjalne lyric video do nowego singla „Never Seen The Rain” promującego EPkę „The Kids Are Coming„, który już teraz znalazł się na największych playlistach w serwisach streamingowych.

Już niedługo o fenomenie Tones And I będzie mogła się przekonać również polska publiczność – artystka wystąpi na koncercie w Krakowie w Klubie Studio 23 marca 2020 roku.

Pochodząca z australijskiego Mornington Peninsula Tones And I w 2018 roku wybrała się do Byron Bay, by tam spróbować zarabiać, śpiewając na ulicach. Już pierwszego dnia przyciągnęła tłum. Postanowiła więc rzucić pracę i przenieść się do Byron, gdzie przez rok mieszkała w swoim vanie, a w weekendy śpiewała dla przechodniów i pisała piosenki.

Na niedawno wydanej EPce „The Kids Are Coming” oprócz hitu „Dance Monkey” znalazł się również numer „Never Seen The Rain” oraz przełomowy utwór „Johnny Run Away„, który wokalistka zamieściła na dedykowanej niezależnym twórcom platformie „Unearthed” stacji Triple J. Utwór przez dwa tygodnie z rzędu był najczęściej prezentowanym na antenie rozgłośni, a ostatecznie pokrył się w Australii podwójną platyną.

Tones and I odnosi sukcesy również występując na żywo. Właśnie wyprzedała australijską trasę, a jesienią po raz pierwszy wyruszy na podbój Europy, a także da koncerty w Nowym Jorku i Los Angeles.