Singiel „Noname” zapowiadający drugą płytę zespołu Same Suki

Same Suki to kobieca formacja, grająca muzykę kobiet z miasta inspirowaną utworami ludowymi; muzykę kobiet, które nie boją się sięgać do źródeł, żeby śpiewać o tym co tu i teraz. Zespół powstał z radości  życia, z pasji i pragnienia grania własnej, niczemu i nikomu niepodporządkowanej muzyki. Z inspiracji muzyką ludową i cudownym instrumentem jakim jest suka biłgorajska. Z chęci wyrażania siebie taką jaką się jest, bez cenzury.

 

Na wiosnę 2016 roku zespół planuje premierę drugiej płyty. Inspiracją do jej tworzenia nadal pozostają źródła, polska muzyka ludowa, etniczne instrumentarium z całego świata i głęboko ukryte pokłady kobiecej duszy. Na krążku pojawią się nowe tematy, nowe poszerzone brzmienia i przestrzenie. Kobieca energia daje niesamowitą siłę. Napędza nas każdego dnia i chociaż czasem szaleje jak tornado, jest totalną inspirą do tworzenia.” – mówi Magdalena Wieczorek-Duchewicz, frontmenka zespołu.

 

Singiel Noname, który Państwu przedstawiamy jest zapowiedzią rozpoczęcia prac nad materiałem na nadchodzący album i zaproszeniem do wspólnej podróży po niezwykłym świecie kobiecej formacji folkowej Same Suki.

 

 

Muzyka i aranżacja: Same Suki i mel.lud. / słowa: Marta Sołek
Zdjęcia i montaż: Bartek Muracki (http://bartekmuracki.com)
Sesję zrealizowano w Quality Studio w Warszawie.

Same Suki w składzie:

Magdalena Wieczorek-Duchewicz – wokal
Helena Matuszewska – suka biłgorajska, rebab turecki
Justyna Meliszek – wiolonczela
Marta Sołek – lira grecka
Patrycja Napierała – cajon, stopa perkusyjna, talerze

więcej na: www.samesuki.pl