JOLOKIA W RADIOWEJ CZWÓRCE – KONCERT ZESPOŁU WYRÓŻNIONEGO W KONKURSIE „WYDAJ PŁYTĘ Z BĘDZIE GŁOŚNO”

W najbliższy piątek 15 listopada tuż po godz. 18.00 w studiu koncertowym Czwórki w Warszawie wystąpi zespół Jolokia. Grupa wyróżniona została koncertem w trzeciej odsłonie konkursu „Wydaj płytę z Będzie Głośno” oraz nagrodą finansową za najlepszą muzykę przyznaną przez partnera akcji Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

Rock alternatywny, rock psychodeliczny, a nawet stoner rock – tak swoją twórczość określają muzycy warszawskiego zespołu Jolokia. Pierwsze kompozycje założonej w 2004 r. grupy zarejestrowane zostały w starym, klimatycznym domu w malowniczej Falenicy. Efekty tych nagrań wydane zostały na wyprodukowanym własnym sumptem albumie ,,Driven by The Loccomotive”, na którym słychaćwyraźne wpływy m.in. Davida Bowie, The Cure, Jane’s Addiction, Queen Of The Stone Age i Jacka White’a.

Trans, melancholia i charakterystyczne brzmienie gitarowych dźwięków, a jednocześnie melodyjne partie wokalne wykonywane wspólnie przez dwóch wokalistów, to najbardziej rozpoznawalna wizytówka zespołu. – Jest głośno, jest ciężko, jest w pełni gitarowo, a zarazem sentymentalnie i nostalgicznie – przyznają muzycy.

Zespół już kilkakrotnie został doceniony na krajowych festiwalach i przeglądach, zdobywając nagrody m.in. na ,,Rock May Festival” w Skierniewicach, na giżyckiej ,,Giwerze” czy na „Rockowaniach” w Mławie.

Koncert zespołu Jolokia odbędzie się w ramach audycji „Będzie Głośno!” Damiana Sikorskiego – dziennikarza muzycznego, muzyka i pomysłodawcy konkursu „Wydaj płytę z Będzie Głośno”.

Przed publicznością zgromadzoną w studiu i przed słuchaczami Czwórki wystąpi zespół w składzie: Bartek Banasik – wokal, gitara, Marek Cholewiński – wokal, gitara, Mateusz Bracha – głos, gitara, Patryk Lipiec – bas i Marcin Fijałkowski – perkusja.

Wejściówki na koncert do zdobycia na antenie i na Facebooku Czwórki. Streaming dostępny będzie na stronie: czworka.online oraz pod adresem: facebook.com/czworka.

Więcej informacji: „Jolokia – koncert w Czwórce”.