Pablo Alborán i Ava Max przełamują tabu we wspólnym klipie

Hiszpańska megagwiazda – Pablo Alborán połączył siły z Avą Max i razem wydali właśnie nowy singiel “Tabú”. Utwór został zaśpiewany w dwóch językach i powstał do niego romantyczny i jednocześnie mroczny teledysk. 

Singiel był nagrywany w Madrycie, Maladze, Miami i Los Angeles, a jego produkcją zajął się Edgar Barrera (Ariana Grande, Shakira, Marc Anthony) oraz Cirkut, odpowiedzialny za największe hity Avy MaxLany del ReyRihanny czy Katy Perry. Klip wyreżyserował natomiast Santiago Salviche, który stworzył oniryczny, krotki film przywołujący estetyką historię z przeszłości połączoną ze scenami science fiction.

Posłuchaj „Tabú”

Pablo jest jedną z największych gwiazd w swojej rodzimej Hiszpanii. Zdobył 42 platynowe płyty i wyprzedał wszystkie swoje koncerty na ostatniej światowej trasie koncertowej (w tym Royal Albert Hall w Londynie i Theatre L’Olympia w Paryżu). Jego klipy zostały odtworzone w serwisie YouTube prawie 3 miliardy razy, a miesięcznie na Spotify słucha go prawie 5 milionów osób. Dodatkowo już 6 rok z rzędu jest najlepiej sprzedającym się artystą w Hiszpanii, ustawiając wysoką poprzeczkę dla całego rynku muzycznego. Podczas swojej dotychczasowej kariery dwukrotnie został nominowany do nagród Grammy oraz 17-krotnie do Latynoskich Grammy.

W utworze “TabúPablo dzieli scenę z amerykańską piosenkarką Avą Max, która występuje również w klipie. Artystka w przeciągu 12 miesięcy stała się międzynarodową gwiazdą za sprawą 3 singli, które zdobyły szczyty list przebojów: “Sweet But Psycho”, “So Am I” oraz obecny singiel “Torn”. W tym czasie jej utwory zostały odtworzone w serwisach streamingowych ponad miliard razy.