Kevin Kenner, finalista Konkursu Chopinowskiego, zagra na 2. urodzinach Polskiego Radia Chopin. Bilety już w sprzedaży.

Polskie Radio Chopin świętuje swoje drugie urodziny. Z tej okazji już 13 listopada o godzinie 19.00 w Warszawie wystąpi znakomity amerykański pianista Kevin Kenner, finalista Konkursu Chopinowskiego. Artysta zaprezentuje kompozycje Fryderyka Chopina oraz Ignacego Jana Paderewskiego. Bilety już w sprzedaży.

Drugie urodziny Polskiego Radia Chopin uświetni koncert wybitnego pianisty średniego pokolenia, Kevina Kennera. Artysta jest zdobywcą Drugiej Nagrody w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie w 1990 roku (pierwszej nagrody wówczas nie przyznano), specjalizuje się w wykonawstwie muzyki okresu klasyczno-romantycznego, interpretując ją z jednakowym powodzeniem na fortepianach współczesnych i historycznych.

Podczas urodzinowego koncertu w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego Kevin Kenner zagra na instrumencie współczesnym. – Z twórczości Chopina usłyszymy m.in. wybór najwcześniejszych mazurków, dwa nokturny, „Andante spianato” i „Wielkiego Poloneza Es-dur” op. 22 oraz – stanowiące rodzaj odważnej kontrpropozycji dla „Snu nocy letniej” Felixa Mendelssohna – „Scherzo E-dur” op. 54. Z muzyki Paderewskiego Kevin Kenner wybrał cykl sześciu „Humoresek koncertowych” op. 14, w których skład wchodzi m.in. słynny „Menuet G-dur”, choć dla słuchaczy wielką gratkę stanowić będzie z pewnością również efektowny „Krakowiak fantastyczny”, zamyślona „Sarabanda h-moll” oraz – stanowiący błyskotliwą kompozytorską imitację stylu Domenica Scarlattiego – „Caprice G-dur– zapowiada Marcin Gmys, dyrektor – redaktor naczelny Polskiego Radia Chopin.

Koncert urodzinowy stacji poprowadzi redaktor Klaudia Baranowska,dobrze znana zarówno z radiowej Dwójki, jak i Polskiego Radia Chopin.

Całe wydarzenie transmitowane będzie na stronie głównej Polskiego Radia, a także na stronie Polskiego Radia Chopin oraz na Facebooku tej anteny; bilety na koncert dostępne są w sprzedaży w kasach Studia Koncertowego im. Witolda Lutosławskiego oraz na stronie polskieradio.bilety24.pl w cenie 30 złotych.

Tych słuchaczy, którzy nie zdołają uczestniczyć w koncercie na żywo lub po prostu zechcą w tym wydarzeniu uczestniczyć powtórnie, Radio Chopin zaprasza na retransmisję całego recitalu na antenie w niedzielę 17 listopada od godz. 12.00.

Polskie Radio Chopin powstało 11 listopada 2017 roku i jest jedyną stacją radiową w polskiej przestrzeni publicznej, która przez 24 godziny na dobę nadaje audycje poświęcone muzyce klasycznej. Patronem kanału jest nasz najwybitniejszy kompozytor i to jego twórczości oraz polskiej muzyce od średniowiecza po XXI wiek poświęcony jest w dużej mierze program. Słuchacze znajdą tu przesłuchania Konkursów Chopinowskich i koncerty z najważniejszych festiwali, nowe płyty i te bardzo, bardzo stare, bezcenne archiwa i zapisy z ostatnich tygodni – słowem, dźwiękowe kompendium wiedzy o Chopinie i polskiej muzyce, przygotowane przez radiowych dziennikarzy i zaproszonych gości. Polskiego Radia Chopin można słuchać dzięki odbiornikom z technologią DAB+ oraz w Internecie pod adresem chopin.polskieradio.pl. Użytkownicy urządzeń mobilnych znajdą je również w aplikacji Polskiego Radia.

       Polskie Radio Chopin zaprasza: 13 listopada, godz. 19.00, Studio Koncertowe im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, ul. Modzelewskiego 59, Warszawa. Bilety: 30 zł: polskieradio.bilety24.pl