AL DI MEOLA – Elysium – premiera 25.05.2015

Elysium

Zadebiutował albumem „Land Of The Midnight Sun”, zabłysnął na scenie jazz-rockowej jako „Elegant Gypsy”, odnosił triumfy z „Casino”, a jego „Splendido Hotel” podbił serca fanów fusion na całym świecie. Nieśmiertelność zapewnił mu nagrany razem z Johnem McLaughlinem i Paco de Lucią album „Friday Night In San Francisco”. Dla miłośników gitary nazwisko Al Di Meola to gwarancja takiej samej jakości jak Ferrari dla entuzjastów sportów samochodowych czy Chateau Mouton-Rotschild dla koneserów wina.

 

Nowy album „Elysium” to ukoronowanie jego dotychczasowych muzycznych poszukiwań. Artysta wreszcie dotarł do miejsca, w którym chciał się znaleźć. „Elysium” to dla niego „miejsce idealnego szczęścia”; raj, w którym akustyczne i elektryczne elementy, triumfujący rock i subtelny jazz, delikatne i pulsujące rytmy, gitary i klawisze, pełne rozmachu rockowe pejzaże i finezyjne nastrojowe klimaty tworzą perfekcyjną harmonię.

 

W tej magicznej krainie wszyscy się uzupełniają. Do nagrania albumu Al Di Meola zebrał pięcioosobowy zespół bez basisty. Sam gra na wszystkich gitarach, a trzech klawiszowców i pianistów dba o odpowiednie barwy. To dwóch weteranów, którzy grają z Di Meolą od lat: Barry Miles i Mario Parmisano oraz nowy nabytek Philippe Saisse. Sekcję rytmiczną tworzą grający na instrumentach perkusyjnych Rhani Krija oraz perkusista Peter Kaszas. Czas otworzyć bramy raju i dać się uwieść czarowi „Elysium”.

 

ROCK-SERWIS  poleca
Wykonawca – AL DI MEOLA
Tytuł – Elysium
Nr katalogowy: 0169141
Nośnik: CD
Nr EAN: 707787914123 
Data premiery: 25.05.2015
Wytwórnia: In-Akustik
Lista utworów:
1. Adour 

2. Cascade
3. Babylon
4. Purple And Gold
5. Esmeralda
6. Elysium
7. Amanjena
8. Sierra
9. Etcetera in E-major (Intro)
10. Etcetera in E-minor
11. Tangier
12. Stephanie
13. Monsters
14. La Lluvia