SCORPIONS: jubileuszowy koncert w Berlinie i bilety do wygrania!

Aby uczcić 50-tą rocznicę powstania grupy Scorpions przygotowali 8 reedycji swoich najlepszych albumów. Z okazji jubileuszu zespół zagra też 3 listopada w Berlinie wyjątkowy koncert. Fani zespołu będą mieli szansę wygrać bilety na ten najbardziej kameralny koncert, jaki grupa zagra od 40 lat. Warunkiem udziału w konkursie jest zagłosowanie na utwory jakie Scorpions mają zagrać podczas koncertu. Głosować będzie można na stronie zespołu: http://www.the-scorpions.com  Sprzedaż biletów na koncert nie będzie prowadzona. Wydarzenie będzie można śledzić też na stronie http://concert.arte.tv

 

W 1965 roku pochodzący z Hanoweru zespół wyruszył w drogę, która jak się później okazało, wiodła dookoła świata i sprawiła, że Scorpions stali się jednym z największych zespołów rockowych świata. Sukces nie przyszedł natychmiast, lecz był budowany przez lata. Po 4 pierwszych albumach grupa nagrała kolejnych 8 płyt wydanych w latach 1977 – 1988, przy których pracował producent Dieter Dierks. Krążki te zdefiniowały brzmienie i styl Scorpions. Od tego czasu grupa sprzedała ponad 100 milionów albumów na całym świecie. Dla całych pokoleń fanów hard rocka, kompozycje takie jak „Still Loving You”, „Rock You Like A Hurricane”, „Holiday”, „Big City Nights” czy „Blackout” stały się najważniejszymi utworami w historii muzyki.

 

Muzycy Scorpions mówią o jubileuszowych wydawnictwach: Ciężko jest podsumować 50 lat w kilku słowach. Słuchając wszystkich tych piosenek, wśród nich wielu nigdy nie wydanych, nagranych w jednym z naszych najbardziej kreatywnych momentów, niemal cofnęliśmy się w czasie. To był dla nas wzruszający projekt – gdy słuchaliśmy archiwalnych nagrań, wczesnych wersji dobrze znanych utworów Scorpions. powracały wspomnienia, a my na nowo odkrywaliśmy nasze dokonania. Pracowaliśmy też nad poprawieniem jakości dźwięku, zachowując jednak oryginalne brzmienie.

Zespół udostępnił w sieci niewydany do tej pory utwór „Running For The Plane”, którego można posłuchać tutaj:

 

W ramach 50-lecia Scorpions ukażą się zremasterowane albumy: 

 

  • Taken By Force (1977): CD / LP + CD

 

  • Tokyo Tapes (1978): 2 CD / LP+2CD

 

  • Lovedrive (1979): CD+DVD / LP+CD

 

  • Animal Magnetism (1980): CD / LP+CD

 

  • Blackout (1982): CD+DVD / LP+CD

 

  •           Love At First Sting (1984): 2CD+DVD / LP+2CD

 

  • World Wide Live (1985): CD+DVD / 2LP+2CD

 

  • Savage Amusement (1988): CD+DVD / LP+CD

 

  • Limitowany Box 8 LP: Taken By Force, Tokyo Tapes, Love Drive, Animal Magnetism, Blackout, Love At First Sting, World Wide Live, Savage Amusement.