BISZ RADEX VS LEGIA WARSZAWA

W minioną sobotę przed spotkaniem Legia Warszawa – Lech Poznań gospodarze, tuż przed meczem wyemitowali na telebimach najnowszy teledysk Bisz/Radex, czyli „Pokaż mi język”. Lektor zapowiadając utwór przypomniał, że przesłaniem piosenki jest „używanie języka w odpowiedzialny sposób i z szacunkiem dla drugiego człowieka”. Akcja została zauważona m.in. Przez dziennikarzy  Trójki, którzy komentowali ją w niedzielnej audycji sportowej “Trzecia strona medalu”.

Bardzo się cieszymy, że nasz przekaz zostaje właściwie odczytany –  ten utwór odnosi się właśnie do sytuacji w których jest dużo agresji słownej, a mecze piłkarskie są takim miejscem. Dzięki takim akcjom, jak ta na Legii czujemy, że nasz przekaz trafia tam gdzie powinien i że osiągamy swój cel. Może inne kluby pójdą za przykładem? Chętnie udostępnimy teledysk innym klubom. – mówią muzycy.

Utwór “Pokaż mi język” z właśnie wydanej płyty “Duch oporu”, która jest bardzo chwalona m.in. za zaangażowane teksty:

“Duch Oporu” to kompedium wiedzy o usterkach współczesnego świata. Bez zadęcia, na luzie. Już w kontekście samego przekazu mamy do czynienia z prawdopodobnie najważniejszym albumem roku. Muzycznie jest jeszcze ciekawiej niż na “Wilczym humorze”. Ta płyta brzmi doskonale! Kamil Wróblewski, szef muzyczny Radia TOK FM.

Duet Bisz/Radek wymyka się gatunkowym klasyfikacjom i fascynuje wielością stylistyk. Płyty takie jak „Duch oporu” przechodzą do historii. Marcin Cichoński, Wprost

“Dzieje się tu bardzo dużo. Pokazali tą płytą język całemu światu w bardzo fajny sposób” – Piotr Metz – Trójka Polskie Radio.

Pokaż mi język należy bowiem do nurtu tekstów o języku polskim. (…) Rada Języka Polskiego mogłaby z powodzeniem uczynić z niego swój hymn, (…) jestem w stanie się podpisać pod każdym słowem” Bartek Chaciński – Polifonia, Polityka.

„Duch oporu” to manifest naszych czasów Jacek Skolimowski, Newsweek

Przypominamy, że utwór jest także częścią kampanii “Ojczysty – dodaj do ulubionych” (NCK), której aktualna odsłona poświęcona jest odpowiedzialnemu użyciu języka w sferze publicznej. Niezwykły teledysk do piosenki stworzyli Kobas Laksa i Marcel Borowski.

najbliższe koncerty:

8.11 / Warszawa / Hydrozagadka

1.12 / Bydgoszcz / MCK

13.12 / DK Luksus / Wrocław