Nowy album Foals „Everything Not Saved Will Be Lost – Part 2” już dostępny!

Znakomita brytyjska formacja Foals wydała właśnie drugi i ostatni album w 2019 roku pod tytułem „Everything Not Saved Will Be Lost – Part 2”.

Posłuchaj albumu!

Mając na koncie nagrodę Q za „Everything Not Saved Will Be Lost – Part 1” w kategorii najlepszy album, w tym tygodniu Foals ukończyli swój najbardziej ambitny w karierze projekt, wydając „Part 2„. Oznacza to, że w przeciągu 7 miesięcy Foals wypuścili blisko 80 minut muzyki skomponowanej w 20 utworów.

Z okazji premiery zespół zaplanował wiele niespodzianek, począwszy od specjalnego odsłuchu nowej płyty (transmisja na YouTube od godziny 15.00 naszego czasu), przez kameralny koncert w House of Vans dla 850 osób, po spotkania z fanami w muzycznych sklepach w Londynie i Birmingham. 

Obejrzyj transmisję!

Everything Not Saved Will Be Lost” to projekt, który zabiera słuchacza w podróż. Podczas gdy „Part 1” przedstawia problem chwiejnej kondycji świata na skraju ekologicznej katastrofy, „Part 2” to wezwanie do walki i nawoływanie, by stawić czoła współczesnym problemom.
 

Everything Not Saved Will Be Lost” zapoczątkowało pasmo największych sukcesów w karierze Foals. Płyta „Part 1” zadebiutowała na 2. miejscu listy sprzedaży w Wielkiej Brytanii i otrzymała nominację do Mercury Prize. Obydwie części spotkały się ze znakomitymi recenzjami, a promujące single doczekały się prezentacji przez Annie Mac i Zane’a Lowe’a.

Zespół promował „Part 1” podczas serii występów w Europie, Japonii i Australii, włączając do koncertowego setu pochodzące z płyty utwory „In Degrees„, „Exits” i „On The Luna„, a także reprezentujący „Part 2″ – „Black Bull„. Polscy fani mogli sprawdzić aktualną formę Foals podczas koncertu na OFF Festivalu 2019 w Katowicach.