Hity RODA STEWARTA w nowych aranżacjach The Royal Philharmonic Orchestra. Premiera albumu 22 listopada.

Rod Stewart (uhonorowany tytułem szlacheckim w 2016 roku) świętuje 50-lecie solowej działalności. Legendarny wokalista i autor piosenek jest jednym z najlepiej sprzedających się muzycznych artystów wszech czasów, czego dowodem 250 milionów płyt, które rozeszły się na całym świecie w czasie jego wspaniałej kariery. Stewart ma na koncie 9 albumów numer 1 oraz 26 singli w top 10 listy przebojów w Wielkiej Brytanii. Ponadto może pochwalić się 17 albumami i 16 singlami w top 10 zestawień w USA. W hołdzie temu znakomitemu twórcy, przygotowano nowy album, dzięki któremu fani poznają największe przeboje Roda w zupełnie odmienionych wersjach.

„You’re In My Heart: Rod Stewart With The Royal Philharmonic Orchestra” to połączenie charakterystycznego głosu z popularnych piosenek z aranżacjami w wykonaniu The Royal Philharmonic Orchestra. W efekcie powstało ponadczasowe dzieło zachowujące siłę, ducha i pasję, które od zawsze towarzyszyły Stewartowi. Na album trafiła nowa wersja piosenki „It Takes Two” z gościnnym udziałem Robbiego Williamsa, jak również premierowy utwór „Stop Loving Her Today” Roda Stewarta. .

Za produkcję „You’re In My Heart” odpowiada Trevor Horn. Na zestaw złożyły się przearanżowane wersje takich pogromców brytyjskiej listy przebojów jak „Sailing”, „I Don’t Want To Talk About It” czy „The First Cut Is The Deepest”, jak również „Maggie May” i „Reason To Believe” – piosenek, które w 1971 roku znalazły się na szczycie zestawień w UK i USA.

„You’re In My Heart” wypełniają doskonale znane utwory, w tym „Tonight’s The Night (Gonna Be Alright)” (numer 1 w USA), „The Killing of Georgie (Part 1 and II)”, „You’re In My Heart (The Final Acclaim)”, „I Was Only Joking”, „What Am I Gonna Do (I’m So In Love With You)”, „Every Beat Of My Heart”, „Downtown Train”, „Rhythm Of My Heart” czy cover utworu Toma Waitsa, „Tom Traubert’s Blues (Waltzing Matilda)”.

Poza wielkimi przebojami, na wydawnictwo trafiły uwielbiane przez fanów piosenki „Young Turks”, „Forever Young”, „If We Fall In Love Tonight” czy nowa wersja „Handbags And Gladrags” z multiplatynowego akustycznego albumu „Unplugged…and Seated” oraz „Stay With Me” z repertuaru The Faces.