Debiutanci na K-Popowej scenie, AB6IX, 7 października wydali pierwszy oficjalny longplay „6IXENSE”.

Minęło zaledwie kilka tygodni, odkąd ukazał się przebój Lizzo Truth Hurts” z udziałem AB6IX, a pięcioosobowy zespół już zaprezentował nowy album wypełniony 11 przebojowymi utworami.

Posłuchaj albumu „SIXENSE”

Tytuł „6IXENSE” odnosi się do szóstego zmysłu, jaki muzycy mają nie tylko jeśli chodzi o muzykę, ale i relacje z fanami, których zapewniają: „nieważne gdzie jesteście, zawsze łączy nas więź”.

Wydawnictwo promuje singiel „Blind for Love„, który wyprodukował Lee Dae Hwi. Utwór jest swoistym rozwinięciem poprzedniego hitu – „Breathe” – z jeszcze większą ilością ciekawych elementów wtopionych w deep house’owe brzmienia. Numer mówi o poświęcaniu się dla ukochanej osoby w imię miłości.

Lee Dae Hwi był głównym producentem albumu, ale pozostali członkowie także brali udział w procesie produkcji oraz pisali słowa piosenek. Na płycie znajdziemy rozmaite brzmienia i style od hip hopu, przez dance po K-pop.

Od debiutu w maju 2019 roku AB6IX odwiedziło 10 miast na świecie i odbyło 6 spotkań z fanami w Azji. Po sukcesie „Breathe” zarówno w koreańskiej telewizji, jak i międzynarodowych serwisach streamingowych, wraz z albumem „6IXENSE” zespół szykuje się na podbój K-popowej sceny w globalnym wymiarze.