Muchy urodzinowo zagrają w Starym Klasztorze!

muchy

Muchy to bez wątpienia jeden z filarów polskiej muzyki w XXI wieku. Debiutancka płyta „Terroromans” pojawiła się w czołówce niemal wszystkich liczących się rankingów i plebiscytów. I słusznie – to jeden z najbardziej przebojowych albumów w historii polskiego rocka. 

 

Fantastyczne kompozycje, mistrzowskie teksty Michała Wiraszki, niewymuszona prostota, dbałość o niuanse i całkowity brak szacunku dla tradycji – tym właśnie charakteryzuje się do dziś muzyka poznańskiej grupy. Pozytywne reakcje na płytę pozwoliły zespołowi wyruszyć w samodzielną trasę koncertową oraz otworzyły drzwi na największe i najważniejsze sceny polskich festiwali (Open’er, Jarocin, Off Festival). 

 

Przez dwa lata Muchy zagrały prawie 150 koncertów, a jesienią 2009 roku zespół podpisał kontrakt z wytwórnią Sony Music, co zaowocowało znakomicie przyjętą płytą „Notoryczni debiutanci”. Pierwszy singiel z nowego albumu – „Przesilenie” – stał się drugim największym wielkopolskim hitem w 30-letniej historii Listy Przebojów Trójki. Później ukazało się podwójne wydawnictwo „chcecicospowiedziec”, zawierające prócz nowej muzyki również film fabularno-dokumentalny o zespole. Film oraz teledysk do kolejnego singla („Zamarzam”) wyprodukowała kultowa zielonogórska grupa filmowa SkyPiastowskie. W tym samym roku do zespołu dołączył Krzysztof Zalewski, wspomaga zespół nie tylko wokalem, ale również grą na instrumentach klawiszowych i gitarze. 

 

W październiku 2014 roku ukazała się długo oczekiwana płyta „Karma market” zawierająca dziesięć piosenek. Były to dziesiąte urodziny zespołu! I znów Muchy z lekkością The Smiths pokazały, że polski rock nie musi być popeliną. A na koncertach brzmią jeszcze lepiej i jeszcze bardziej przebojowo niż na płytach!

 

Rok temu – 10 października 2014 zespół wraz z gośćmi (m.in. Nosowską, Peją i happysad) zagrał w Poznaniu koncert urodzinowy, którego data zbiegła się w czasie z premierą „Karma market”. Dało to początek tradycji – teraz już co roku tego dnia Muchy będą grać koncerty urodzinowy, zapraszając swoich przyjaciół z miasta, w którym odbędzie się koncert.

 

Najbliższe, jedenaste urodziny zespół będzie obchodził we wrocławskim Starym Klasztorze 10 października! Gościnne występy zapowiedzieli wrocławscy muzycy zaprzyjaźnieni z Muchami: Marcin Bors – producent muzyczny, odpowiedzialny za całą rzeszę rodzimych płyt z ostatniej dekady, w tym za albumy Much „Notoryczni debiutanci” i ”chcecicospowiedziec” oraz Maciek Wasio – lider wrocławskiego OCN, wieloletni kumpel zespołu i dobry duch wszelkich wydarzeń towarzyskich.

 

Podczas koncertu Muchy zagrają przekrojowy materiał z czterech dotychczasowych płyt a także materiał z mającego ukazać się w listopadzie pierwszego w historii zespołu koncertowego albumu zatytułowanego „FALA”, opartego na ścieżce dźwiękowej filmu z roku 1985 o tym samym tytule w reżyserii Piotra Łazarkiewicza.

 

10.10.15 godz.20.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1

MUCHY i goście

bilety: 30 zł w przedsprzedaży, 35 zł w dniu koncertu.

Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i Media Markt w całej Polsce oraz online w serwisach: www.biletin.plwww.ticketpro.plwww.ebilet.plwww.eventim.pl

Rezerwacje: bilety@o2.pl