ZMIANY W JESIENNEJ RAMÓWCE CZWÓRKI – NOWI PROWADZĄCY, NOWE AUDYCJE I NOWE CYKLE

1 października radiowa Czwórka startuje z nową, jesienną ramówką. Czwórka stawia na kulturę, sport, ekologię i trendy w kuchni. Do ekipy dziennikarzy muzycznych dołączy legenda polskiego hip hopu, pojawią się zupełnie nowe audycje i nie zabraknie nowości w doskonale znanych słuchaczom pasmach. Ponadto strona czworka.online wzbogacona zostanie o jeszcze więcej podcastów i materiałów wideo.

Do składu prowadzących „Noc rezydentów”(środa, 22.00-00.00) dołącza Włodi legenda polskiego hip hopu, jeden z prekursorów nurtu ulicznego rapu w naszym kraju. Paweł Włodkowski znany jest przede wszystkim z wieloletnich występów w zespole hip-hopowym Molesta Ewenement, którego był współzałożycielem. Wraz z zespołem nagrał m.in. pięć albumów studyjnych. Uzyskał dwukrotnie nominację do Fryderyków. Od 2009 roku współtworzy zespół Parias. Wraz z bratem Hohol’em tworzy grupę producencką Tek-N. Prowadzi także solową działalność artystyczną.

 „Ratujemy świat”(wtorek, godz. 14.00-15.00) to nowa audycja, która ma pomóc zrozumieć procesy niszczące Ziemię i środowisko naturalne. Katarzyna Dydo, prowadząca program, podpowie czym zastępować plastik, jak wprowadzić zasadę „zero waste” i zachęci do rezygnacji z nadmiernego konsumpcjonizmu. W studiu pojawią się: naukowcy, aktywiści, blogerzy i ekologiczni influencerzy.

Z kolei „Krótka piłka” (poniedziałek, godz. 21.30-22.00) to audycja skierowana przede wszystkim do miłośników piłki nożnej, ale także propagująca ten sport w szerszym gronie odbiorców. – Moim zamiarem, oprócz przedstawiania informacji związanych bezpośrednio z rozgrywkami, jest poruszanie tematów „około-piłkarskich”, takich jak gry komputerowe, aplikacje, social media i książki związane z futbolem. Ideą audycji jest zbudowanie wokół niej społeczności zainteresowanej piłką nożną nie tylko w sportowym wymiarze – mówi Mateusz Fusiarz, prowadzący audycję.

Na antenie radiowej Czwórki pojawi się jeszcze jedna nowość. To audycja „Nie na-żarty” (sobota, godz. 17.00-18.00), w której młodzi pasjonaci kulinariów oraz szefowie kuchni opowiedzą m.in. o swoim zawodzie, o tym w czym się specjalizują, o modnych daniach kuchni regionalnych i światowych. Mateusz Kulik wraz z zaproszonymi gośćmi podpowie, na co zwracać uwagę przy wyborze restauracji,  o czym warto pamiętać składając zamówienie i jak samemu przygotować trendy posiłek.

Czwórka kontynuuje cieszący się ogromnym zainteresowaniem projekt „Będzie Głośno!” (piątek, godz. 18.00-20.00), w ramach którego młode zespoły przez specjalny formularz na stronie Czwórki mogą przesyłać swoje utwory. Muzycy, którzy zdobędą najwięcej głosów słuchaczy, zaproszeni zostaną do audycji na krótką rozmowę i akustyczny występ na żywo. Prowadzącym program jest Damian Sikorski.

Dziennikarzezrelacjonują najciekawsze wydarzenia kulturalne i sportowe. Plenerowe studio Czwórki pojawi się m.in. na SnowFest Festival w Szczyrku i Oscyp Snowboard Contest w Białce Tatrzańskiej. Czwórka nadal będzie zapraszać słuchaczy na cykliczne koncerty do radiowego studia. Już 4 października wystąpi Sara Kordowska – laureatka tegorocznej odsłony „Wydaj płytę z Będzie Głośno”. Jesienią przed czwórkową publicznością zaprezentują się również zespoły wyróżnione w tym konkursie: Honeycomb i Jolokia. Zaproszenia na koncerty, pokazy i imprezy pod patronatem Czwórki – do zdobycia w audycjach.

Czwórka nadal rozwija działania w mediach społecznościowych, w których już można słuchać rozmów z gośćmi odwiedzającymi studio, oglądać koncerty i transmisje wydarzeń czy obserwować dziennikarzy na żywo podczas audycji.

Więcej informacji: czworka.online.