Tones and I przedstawia teledysk do The Kids Are Coming

Przedstawia teledysk do The Kids Are Coming

Australijska artystka Tones And I zaprezentowała oficjalny klip do nagrania „The Kids Are Coming„. Za kamerą wideo stanął Alan Del Rio Ortiz (Blood Orange, Solange, Maggie Rogers), a utwór pochodzi z debiutanckiej EPki artystki pod tym samym tytułem. Wydawnictwo promuje przebój „Dance Monkey„, który zrobił furorę na całym świecie, docierając na szczyt notowań w 10 krajach i gromadząc 210 milionów streamów.

Pochodząca z australijskiego Mornington Peninsula Tones And I w 2018 roku wybrała się do Byron Bay, by tam spróbować zarabiać, śpiewając na ulicach. Już pierwszego dnia przyciągnęła tłum. Postanowiła więc rzucić pracę i przenieść się do Byron, gdzie przez rok mieszkała w swoim vanie, a w weekendy śpiewała dla przechodniów i pisała piosenki. Dziś „Dance Monkey” gromadzi ponad 30 milionów streamów tygodniowo. Singiel w Australii trzykrotnie pokrył się platyną, a także dotarł na 1. miejsce zestawień serwisów streamingowych. Obecnie jest to najszybciej zdobywająca popularność piosenka brytyjskiego notowania singli. Tones And I pobiła również rekord należący do Kylie Minogue i piosenki „Locomotion” sprzed 32 lat. Teraz to „Dance Monkey” jest najdłużej utrzymującym się na szczycie australijskiej listy singlem nagranym przez solistkę. Hit pozostaje na 1. miejscu ARIA Singles Chart już od 8 tygodni.

Na EPce „The Kids Are Coming” znalazł się również numer „Never Seen The Rain” oraz przełomowy utwór „Johnny Run Away„, który wokalistka zamieściła na dedykowanej niezależnym twórcom platformie „Unearthed” stacji Triple J. Utwór przez dwa tygodnie z rzędu był najczęściej prezentowanym na antenie rozgłośni, a ostatecznie pokrył się w Australii podwójną platyną.

Tones and I odnosi sukcesy również występując na żywo. Właśnie wyprzedała australijską trasę, a jesienią po raz pierwszy wyruszy na podbój Europy, a także da koncerty w Nowym Jorku i Los Angeles.