Devendra Banhart prezentuje nowy album Ma

Ma” to pierwszy album Devendry Banharta od „Ape in PinkMarble” z 2016 roku. Na nowym dziele artysta odchodzi od dźwiękowych eksperymentów, na rzecz delikatnych, intymnych, pełnych emocji, nieco zawiłych, autobiograficznych opowieści. Devendra postawił na organiczne brzmienie gitary, smyków, instrumentów dętych i klawiszy. Obok lekkich i zwiewnych numerów, znajdziemy na „Ma” bardzo melancholijne, a nawet ponure nagrania. Utwory zaśpiewane są po angielsku, hiszpańsku i portugalsku. Tematem przewodnim dzieła jest matczyna miłość, jej bezwarunkowy charakter, ale i konsekwencje zerwania tej więzi. Banhart zaznacza jednak, że koncept nie zawsze jest traktowany dosłownie, a dotyka nie tylko osobistych kwestii, ale i uniwersalnych prawd. 

Posłuchaj „Ma”

Nad brzmieniem materiału czuwał laureat Grammy, Noah Georgeson. Gościnnie na krążku pojawiają się walijska artystka Cate Le Bon („Now All Gone”) oraz mentorka, muza i serdeczna przyjaciółka Devendry Vashti Bunyan, z którą zaśpiewał w duecie „Will I See You Tonight„.

Artysta będzie promować nowe wydawnictwo podczas trasy koncertowej, w ramach której zawita m. in. do Polski i zagra koncert 22 stycznia w warszawskim Palladium.

Tracklista

1. Is This Nice?
2. Kantori Ongaku
3. Ami
4. Memorial
5. Carolina
6. Now All Gone 
7. Love Song
8. Abre Las Manos
9. Taking a Page
10. October 12
11. My Boyfriend’s In The Band
12. The Lost Coast
13.  Will I See You Tonight? (featuring Vashti Bunyan)