Half Moon Run – gwiazdy kanadyjskiej sceny indie wracają do Polski na koncerty w Warszawie i Krakowie.

Half Moon Run – gwiazdy kanadyjskiej sceny indie wracają do Polski na dwa koncerty: 24 lutego w Warszawie (Niebo) i 25 lutego w Krakowie (Kwadrat)! Zespół podczas trasy promował będzie nowy album „A Blemish in the Great Light”. Jako support wystąpi Shey Baba 

„Mieliśmy niesłychanie dużo szczęścia, że dane nam było się spotkać i poznać”, mówi Conner Molander z Half Moon Run. Molander, Dylan Phillips i Devon Portielje spotkali się jako nastolatkowie w 2009 roku w artystycznej dzielnicy Montrealu – Mile End. Trzy lata później dołączył do nich Issac Symonds.  W dorosłe życie wchodzili wspólnie, a muzyce poświęcili wszystko: zostawili szkoły, zaciągnęli kredyty i porzucili myśli o bezpiecznej pracy. 

Czterej koledzy przeżyli ze sobą niejedno, do dziś jednak większość czasu poza trasami spędzają na próbach, doskonaląc umiejętności, ale też nadal ciesząc się muzyką podczas jam-sessions.  Wszyscy czterej są multi-instrumentalistami, całą czwórka świetnie śpiewa. Do Portielje należy wiodący wokal, ale gra też na gitarze, pianinie, perkusji; Molander śpiewa, sięga po gitarę, klawisze, bas, harmonijkę; Phillips gra na bębnach, pianinie, klawiszach i oczywiście wspomaga zespół wokalnie; Symond także śpiewa, świetnie radzi sobie za perkusją, gra na mandolinie i basie, obsługuje syntezatory. Muzykę z ich dotychczasowych płyt : „The Dark Eyes” i „Sun Leads Me On” określano  określana jako  alt-pop, psychodeliczne indie, indie rock, niezmiennie jednak zespół chwalono za świetne kompozycje, znakomite harmonie, niebanalne rozwiązania rytmiczne.

Po dekadzie na scenie grupa z Montrealu z pewnością może przyznać, że ich oddanie i pasja się opłaciły. W Kanadzie mają status gwiazd – w rodzinnym mieście w trzy kwadranse wyprzedali 9 tys biletów. Uznanie zdobyli także na świecie, grali na największych festiwalach i koncertowali u boku takich tuzów jak Mumford & Sons czy Of Monsters and Man. 

Nad kształtem ich najnowszego krążka „A Blemish in the Great Light” czuwał legendarny Joe Chiccarelli (Frank Zappa, The Strokes) i jak przyznaje Phillips, to płyta, która najpełniej oddaje brzmienie i energię którą generują na scenie. I dodaje z dumą: „Za każdym razem gdy tworzymy wspólnie muzykę, jest to swoisty cud” (…) wiemy jednak, czego chcemy, i wiemy, że chcemy do celu zmierzać wspólnie”. Ten niezwykły team-spirit przekłada się na fenomenalne koncerty, o czym przekonamy się już wkrótce: 24 lutego w stołecznym klubie Niebo i i 25 lutego w klubie Kwadrat w Krakowie.

Jako support wystąpi znakomity Shey Baba, który zaprezentuje materiał ze swojej debiutanckiej płyty „Requiem”.

Przedsprzedaż biletów na stronie http://www.halfmoonrun.com/ 

Od piątku 20 września do nabycia za pośrednictwem Biletomat.pl, Eventim.pl, Ticketmaster.pl  Going.pl oraz w stałych punktach sprzedaży (EMPiK, Saturn, Mediamarkt).  4 pln z każdego biletu zgodnie z wolą zespołu przeznaczone jest na organizację charytatywną Plus1.

24.02 Warszawa, Niebo https://www.facebook.com/events/400510727563653/

25.02 Kraków, Kwadrat https://www.facebook.com/events/537815160293628/

Half Moon Run „Then Again”

Half Moon Run „Turn Your Love”

shey baba „I want it all”