STORMZY prezentuje nowy singiel „Sound of The Skeng”

Ponad 7 milionów sprzedanych singli

Ponad 860 milionów streamów na całym świecie

Posłuchaj singla „Sound of The Skeng”
 
Stormzy, który właśnie został wyróżniony nagrodą Solista roku (Solo act of the year) podczas tegorocznej gali „Człowiek roku” organizowanej przez brytyjski „GQ” i może poszczycić się aktualnym numerem 1 na liście przebojów w Wielkiej Brytanii, dzięki piosence „Take Me Back To London” nagranej we współpracy z Edem Sheeranem, właśnie opublikował wyczekiwany przez fanów nowy singel „Sound of The Skeng„. Za produkcję nagrania odpowiada Sir Spyro, który pomagał Stormzy’emu przy przeboju „Big for Your Boots” z 2017 roku. Sprytna gra słów, poczucie humoru i gładkie brzmienie sprawiają, że „Sound of The Skeng” to kolejny dowód talentu współczesnego trubadura, jakim jest Stormzy. „Sound of The Skeng” to następca „Crown„, który z kolei ukazał się po pierwszym od 2017 roku utworze Stormzy’ego, znakomitym „Vossi Bob„. Dzięki „Vossi BobStormzy pobił wśród brytyjskich raperów rekord największej liczby stramów, z łącznym wynikiem 12,7 miliona streamów. Przy sprzedaży przekraczającej 94 tysiące, Stormzy po raz pierwszy dotarł na szczyt brytyjskiej listy przebojów, gdzie pozostał dwa tygodnie z rzędu.
Zanim w lutym 2017 roku Stormzy wydał debiutancki album „Gang Signs & Prayer” (który ostatecznie pokrył się platyną i dotarł do 1. pozycji brytyjskiego notowania), mało kto nazywał go najbardziej obiecującym raperem na Wyspach. Tymczasem minęły dwa lata, a jego status znacząco się zmienił. Stormzy jest nie tylko genialnym showmanem, ale i szczerym artystą, z którego twórczością wielu się utożsamia. Wywodzący się ze sceny niezależnej, zaangażowany społecznie i politycznie raper za sprawą tegorocznego występu na Glastonbury stał się jedną z najbardziej inspirujących postaci brytyjskiej popkultury. Korzystając ze statusu gwiazdy festiwalu, poruszył na scenie ważne współczesne problemy, w tym kwestię niesprawiedliwości wobec młodych czarnoskórych dzieciaków krzywdzonych przez stronniczy system sprawiedliwości. Chociaż w ubiegłym roku Stormzy nie był aktywny na polu muzycznym, cały czas angażował się w działalność dobroczynną. W lipcu 2018 roku uruchomił program stypendiów – „The Stormzy  Scholarship” – adresowany do czarnoskórych studentów Uniwersytetu Cambridge. Latem tego roku odbyła się druga edycja programu. Ponadto we współpracy z Penguin Random House UK założył wydawnictwo #Merky Books i opublikował w listopadzie 2018 roku własną książkę „Rise Up: The Story So Far„. W ramach wydawnictwa zrealizował również inicjatywę „Writers Prize„, której celem jest wyszukiwania pisarskich talentów nowego pokolenia. Gdyby tego było mało, MC, którego mama pochodzi z Ghany, w styczniu 2019 roku założył własną wytwórnię #Merky Records, w barwach której zamierza wydawać płyty nowych, obiecujących artystów. Sukcesy urodzonego w Croydon rapera nie ograniczają się do studyjnej muzyki. W czerwcu tego roku Stormzy został bowiem pierwszym brytyjskim raperem, który został gwiazdą Glastonbury – jednego z największych muzycznych festiwali na świecie. Niedługo później wybrał się na Ibizę, na drugą edycję swojego #Merky Festivalu, gdzie zgromadził najbardziej rozchwytywanych artystów. Po raz pierwszy w historii biletowanych imprez na Ibizie, wejściówki na festiwal rozeszły się w 2 dni.

Dobra passa Stormzy’ego niewątpliwie trwa. Raper zdobył już 25 nagród, w tym 2 statuetki BRIT, 6 MOBO, 3 BET, 2 wyróżnienia magazynu „GQ”, a także nagrody Ivor Novello, magazynu „Q„, MTV Europe Music Award, BBC Music Award czy Teen Choice.
Kilka faktów związanych z „Gang Signs & Prayer”, debiutanckim albumem Stormzy’ego wydanym w lutym 2017 roku:

Numer 1 brytyjskiego notowania i pierwszy grime’owy album na szczycie
– Główny singiel „Big for Your Boots” najwyżej notowaną grime’ową piosenką na liście przebojów w Wielkiej Brytanii
– Album przez rok utrzymywał się w zestawieniu UK Top 40
Platynowy status płyty w Wielkiej Brytanii
494 tysiące egzemplarzy sprzedanych w UK/663 tysiące egzemplarzy sprzedanych na całym świecie
417 milionów streamów audio/639 milionów globalnych streamów audio
– Nagroda BRIT oraz Ivor Novello w kategorii Album roku