Why Don’t We wydają nowy singiel „What Am I”! – Utwór napisał sam Ed Sheeran

Przebojowa popowa formacja Why Don’t We zaprezentowała nowy singiel „What Am I” wraz z teledyskiem, który nakręcił Andy Hines. Autorem piosenki jest Ed Sheeran, a za produkcję odpowiada Steve Mac. „What Am I” to triumfalny następca mającego w USA złoty status utworu „8 Letters„, który zgromadził 204 miliony odsłuchów, spośród ponad 1,2 miliarda globalnych streamów zespołu.What Am I” pojawia się w ekscytującym dla Why Don’t We okresie. Zespół właśnie odbywa największą trasę w roli gwiazdy – 8 Letters Tour, w ramach której muzycy wystąpili już na wyprzedanych koncertach w Ameryce Północnej, Europie, Azji i Australii. W tym miesiącu zostali też wyróżnieni nagrodą Choice Music Group podczas gali Teen Choice Awards, a ponadto otrzymali nominację do MTV Video Music Awards w kategorii Najlepsza Grupa. Dodatkowo formacja wystąpi w ramach TODAY Show Citi Concert Series i 2 września powróci do Rockefeller Plaza, gdzie przyciągnęli jeden z największych tłumów ubiegłych wakacji.

What Am I” to ósme wydawnictwo Why Don’t We w 2019 roku. Wcześniej fani usłyszeli m.in. „I Don’t Belong In This Club” z Macklemore’em, „Come To Brazil”, „Unbelievable” i „Big Plans„.

Posłuchaj „I Warned Myself”

Mając 1,2 miliarda streamów audio, 4,1 miliona followersów na Instagramie oraz 480 milionów odsłon na YouTube, w ciągu 3 lat Why Don’t We stali się jednym z największych popowych fenomenów. Z innowacyjnym i niekonwencjonalnym podejściem do wydawania muzyki, szybko zdobyli wciąż rosnącą grupę fanów. Zespół, którego członkowie mają od 18 do 21 lat, wydał pięć EP-ek w niespełna 12 miesięcy. Po roku działalności, przyciągali tłumy na koncertach podczas trasy iHeartRadio Jingle Ball, w tym na Madison Square Garden, gdzie dzielili scenę z Taylor Swift, Edem Sheeranem i innymi. Ich pierwszy album, „8 Letters” (2018) zadebiutował na 9. miejscu notowania Billboardu i dotarł na 1. pozycję amerykańskiego notowania iTunes Overall Albums (oraz do top 10 w ponad 20 krajach na całym świecie). Tytułowa piosenka z płyty pokryła się w USA złotem, dotarła do top 20 zestawienia Pop radio i zgromadziła 204 miliony streamów. Zespół wyprzedał północnoamerykańską trasę, a obecnie kontynuuje występy w ramach 8 Letters Tour. Muzycy gościli w popularnych programach telewizyjnych jak „Good Morning America”, „Live with Kelly and Ryan”, „The Late Late Show with James Corden”, „Jimmy Kimmel Live!”, a o ich muzyce można było przeczytać na łamach „Rolling Stone’a”, „Entertainment Weekly”, „Billboardu”,”Paper” czy „Time’a”.

Why Don’t We tworzą: Daniel Seavey, Zach Herron, Corbyn Besson, Jonah Marais, and Jack Avery.