LUXTORPEDA zagra w Starym Klasztorze!

wROCKfest.pl zaprasza 22 listopada do Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze na jesienny koncert LUXTORPEDY!.

 

Zespół LUXTORPEDA powstał w 2010 roku z inicjatywy Roberta Friedricha gitarzysty i wokalisty znanego z takich formacji jak Acid Drinkers, Turbo, Flapjack, Arka Noego, 2Tm2,3 i KNŻ. Do współpracy muzyk zaprosił gitarzystę Roberta Drężka, basistę Krzysztofa Kmiecika, związanych wcześniej z Armią oraz z formacją 2Tm2,3 oraz perkusistę Tomasza Krzyżaniaka, znanego wcześniej z Turbo i Armii. W 2011 roku w trakcie nagrywania albumu skład uzupełnił wokalista Przemysław Frencel, raper znany z hip-hopowego duetu 52 Dębiec.

 

Debiutancki album zatytułowany LUXTORPEDA ukazał się 9 maja 2011 roku i jest połączeniem brzmień garażowo-punkowo-rockowych, teksty mówią o życiu każdego człowieka, o walkach, upadkach, powstaniach, ciemnościach i nadziei. Zarówno w warstwie tekstowej, jak i w muzycznej Litza i spółka są absolutnie bezkompromisowi. Płytę promują teledyski zrealizowane do utworów „Niezalogowany”, „Autystyczny” i „Za wolność”.

 

Zespół dał się poznać szerszej publiczności podczas Jarocin Festiwal 2011 oraz podczas 17 edycji Przystanku Woodstock 2011 a utwór „Autystyczny” wspiął się na pierwsze miejsca wielu list przebojów, między innymi w radiowej Trójce, Eska Rock i Antyradiu. W wielu rankingach i podsumowaniach muzycznych 2011 roku LUXTORPEDA uplasowała się w ścisłej czołówce niejednokrotnie zajmując 1 miejsce, chociażby wśród czytelników pism „Metal Hammer” i „Teraz Rock”, gdzie została uznana za najlepszy zespół roku. LUXTORPEDA otrzymała również 4 nominacje do nagrody „Fryderyk” za 2011r., otrzymując statuetkę w kategorii Najlepsza Płyta Rockowa.

 

9 maja 2012r. ukazała się druga płyta LUXTORPEDY zatytułowana „Robaki”,  szybko zdobywając tak samo jak pierwsza status „złotej płyty”. Drugi krążek promują teledyski do utworów „Hymn” i „Wilki dwa”, ten drugi zagościł na liście Trójki PR, 6 tygodni z rzędu zajmując pierwszą pozycję, a 10-cio krotknie będąc na pierwszym miejscu w ogólnym rozrachunku.

 

Rok 2012 przyniósł Luxtorpedzie występy na największych festiwalach w Polsce, u boku takich wykonawców jak Slayer, Metallica czy Machine Head, POD, Motorhead, Limp Bizkit, Sabaton itp.  Zespół otrzymał również „Złotego Bączka”- nagrodę publiczności największego z festiwali – Przystanku Woodstock. W roku 2013 zespół Luxtorpeda otrzymał 3 nominacje do nagrody Fryderyki 2012 i po raz kolejny został doceniony w wielu rankingach między innymi „Teraz Rock” i „Metal Hammer”.

 

Pierwszego kwietnia 2014 roku ukazał się 3 album zespołu pod tytułem „A Morał Tej Historii Mógłby Być Taki, Mimo Że Cukrowe To Jednak Buraki”

 

Skład :

Tomasz „Krzyżyk” Krzyżaniak – perkusja, głos

Krzysztof „Kmieta” Kmiecik – gitara basowa, głos

Przemysław „Hans” Frencel – głos

Robert „Litza” Friedrich – głos, gitara

Robert „Drężmak” Drężek – gitara, głos

22.11.15 godz.19.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1

wROCKfest.pl prezentuje:

LUXTORPEDA

bilety: 45 zł – 200 szt. wyłącznie rezerwacje: bilety@o2.pl, 50 zł – w punktach sprzedaży i przed koncertem

Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn  i MediaMarkt w całej Polsce

oraz w serwisach: www.biletin.plwww.ticketpro.pl,  www.ebilet.plwww.eventim.pl,

rezerwacje: bilety@o2.pl