Speculum na finiszu! Update ze studia!

Speculum_2

Trwają prace nad albumem, który zrewolucjonizuje polską scenę muzyczną. Już 13 listopada ukaże się nowy, drugi już w dorobku krążek Speculum, najbardziej ekscentrycznej i przewrotnej polskiej supergrupy, „Gdzie jest Twoje królestwo?”. „Praca przy nowym albumie 'Gdzie jest Twoje królestwo?’ jest już na przedostatniej prostej” – opowiada perkusista grupy, Badhed – „Zanim zostaną położone wokale, jeszcze dojdą partie puzonów, klawiszy, sekcji dętych. Będzie to zupełnie inny album pod każdym względem, oczywiście metal i hard rock nadal jest i będzie, ale już w nieco innym wydaniu. Do tego warstwa liryczna jest dość zaskakująca, szczególnie w odniesieniu do debiutu. Piosenki jak 'Paweł, opamiętaj się’, 'Ladyboy’, 'Złoty pociąg’ czy tytułowa 'Gdzie jest Twoje królestwo?’ będą zaskoczeniem, a można powiedzieć , że są nawet lekko kontrowersyjne. Zdajemy sobie sprawę jak ważna dla zespołu jest druga płyta, więc na pewno tego nie spartaczymy. Myk!”

 

Za warstwę liryczną na płycie odpowiedzialny jest Tymon Tymański do spółki z Dr YryPanowie pozostają nie tylko w znakomitej formie intelektualnej, ale również i fizycznej, o czym można przekonać się w najnowszym filmiku ze studia .

Nowa płyta kryje nie tylko bardziej dojrzałe i poważne oblicze zespołu, ale niesie ze sobą sporo niespodzianek i zmian. W szeregach grupy pojawił się nowy wokalista, jedna z najbardziej charakterystycznych postaci rodzimej sceny muzycznej, Tymon Tymański: „Rokendrol, hard rock, metal – to zawsze gwarancja inspirującej przygody….Wiochy nie będzie” – anonsuje artysta. Jako gość specjalny na płycie pojawia się także Olaf Deriglasoff

Przypomnijmy, że Speculum zadebiutowało w październiku zeszłego roku albumem „Brak CD”, który nagrany został w bielskim 'dmb studio’. Płyta, która okazała się jedną z najbardziej bezkompromisowych pozycji zeszłego roku na polskim rynku rockowo metalowym, spotkała się ze sporym zainteresowaniem fanów i grupa miała okazję zaprezentować się na wielu koncertach, a 8 czerwca zagrała jako support Faith No More, po którym sam Mike Patton pogratulował formacji świetnego występu. Zespół działa w składzie: Dr Yry/El Doopa, Badhed, Kiwi i Monter/Cremaster oraz Tymon Tymański.


Więcej informacji:
www.metalmind.com.pl
ww.facebook.com/speculum.band