Ava Max idzie w ślady Madonny? Sprawdź co łączy jej nowy, taneczny przebój „Torn” oraz legendarne „Hang Up”!

Ava Max, która rywalizować będzie z Lizzo, Billie Eilish, Lil Nasem X, Rosalíą i H.E.R. o nagrodę dla Najlepszego Nowego Artysty podczas MTV Video Music Awards, zaprezentowała właśnie najnowszy singiel „Torn„. W niesionej energią disco piosence usłyszeć można sampler z legendarnego „Gimme! Gimme! Gimme!” Abby. Przypomnijmy, że fragment utworu został również wykorzystany przez Madonnę w jej hicie z 2005 roku „Hung Up”.

Posłuchaj „Torn”

Torn” to następca „Freaking Me Out” i „Blood, Sweat & Tears„, jak również singla AJ Mitchella „Slow Dance” z gościnnym udziałem Avy. Poprzednie utwory zostały znakomicie ocenione przez dziennikarzy „TIME Magazine„, „Rolling Stone’a„, „Billboard” czy MTV News.

Wokalistka ugruntowała swój sukces za sprawą pokrytego potrójną platyną w Polsce przeboju „Sweet but Psycho„, który spędził trzy tygodnie w top 10 notowania Hot 100 Billboardu oraz dotarł na 3. miejsce USA Pop Radio. Utwór, który ma już 650 milionów streamów na całym świecie, zapewnił Avie jej pierwszą nominację do Teen Choice Awards. Towarzyszący nagraniu teledysk, nakręcony przez Shomi Patwary (Beyoncé, The Weeknd), ma już 406 milionów odsłon na YouTube. Za produkcję kawałka odpowiada nominowany do Grammy producent Cirkut (Maroon 5, Miley Cyrus, The Weeknd), a jego współautorką jest Madison Love (Camila Cabello). Poza licznymi sukcesami na listach w USA, numer „Sweet but Psycho” przez cztery tygodnie utrzymywał się na szczycie UK Singles Chart, a także znalazł się na 1. miejscu notowań w blisko 20 krajach.

W marcu Ava zaprezentowała kolejny singiel, „So Am I„, który niósł przesłanie akceptacji i poczucia przynależności. Nagranie dotarło do top 5 radiowych playlist w Europie (numer 1 w Polsce) oraz zdobyło33 miliony streamów w samych tylko Stanach Zjednoczonych. Teledysk do tego porywającego hymnu ma już 75 milionów odsłon na YouTube. – To wielki, popowy hymn, który stanowi pochwałę indywidualności, uznając wszystkie nasze dziwactwa i wady – chwalił piosenkę dziennikarz MTV News.

Zwana Popową księżniczką („V Magazine”) i Artystką, którą trzeba poznać („Rolling Stone”), Ava Max wzbudziła niemałe zainteresowanie mediów, w tym „Vanity Fair”, „Billboardu” czy „Forbesa”. Ma już też za sobą telewizyjne występy w programach „The Late Late Show with James Corden”, „The TODAY Show” czy „The Ellen DeGeneres Show”. Lato mija jej pod znakiem koncertów, wśród których  należy wyróżnić udział w PrideFestival Tea Dance w Nowym Jorku.

Ava Max
Ava Max jest wyjątkowym nowym talentem, obdarzonym sejsmicznym głosem, indywidualistycznym sposobem myślenia o modzie i niezaprzeczalnym talentem do teatralnej, kinowej sztuki. Córka albańskich imigrantów, Max urodziła się w Wisconsin, ale wychowała się w Wirginii, gdzie podbiła serca publiczności na długo przed rozpoczęciem liceum. Zdeterminowana od najmłodszych lat, by występować na scenie i wyposażona w wyjątkową barwę głosu przekazaną przez jej matkę, śpiewaczkę operową, Max szlifowała swoje umiejętności występując na wielu konkursach wokalnych. Zainspirowana przez odważną ucieczkę swoich rodziców od konfliktu politycznego, który nękał ich ojczyznę; ostatecznie przeprowadziła się do Los Angeles, aby kontynuować swoje powołanie.