Tank – kolejne nagranie z nowej płyty

Tank - Valley Of Tears-4
25 września ukaże się „Valley Of Tears”, dziesiąta studyjna płyta legendy brytyjskiego heavy metalu – zespołu TANK. A już dziś można posłuchać kolejnego utworu z nowego krążka. Klip tekstowy do „Make a Little Time” jest dostępny w TYM miejscu.

Cliffem Evansem, gitarzysta zespołu, komentuje:
“To kawałek z klasycznym rock’n’rollowym klimatem i refrenem, który pozostanie w waszej pamięci na zawsze. ’Make a Little Time’ udowadnia, że Tank w swoim nowym składzie potrafi dostarczyć muzykę oscylującą pomiędzy pełnym metalem i spokojnymi rockowymi hymnami, muzykę, która bez wątpienia przypieczętuje status Tank jako jeden z najlepszych rockowych zespołów z Wielkiej Brytanii.”
Dziesiąty studyjny album rozpoczyna nowy rozdział w historii zespołu Tank. „Valley of Tears” to bowiem pierwsze wydawnictwo z udziałem znakomitego wokalisty ZP Thearta (ex-Dragonforce). Dołączając w 2013 roku do składu, ZP Theart zaszczepił w pozostałych muzykach niezwykłą ilość nowej energii i inspiracji. Teraz nadszedł czas aby uchwycić to brzmienie na płycie. Oprócz wyśmienitego wokalisty, Tank ma w składzie jedną z najlepszych metalowych sekcji rytmicznych:  ex-perkusistę Sodom – Bobby’ego Schottkowskiego, oraz obecnego basistę Blind Guardian – Barenda Courbois. Razem z Cliffem Evansem i  Mick’em Tuckerem na gitarach, zespół jest gotowy na zrobienie kolejnego kroku do przodu w ewolucji Tank – wydania znakomitej metalowej płyty, której jakość odporna będzie na upływ czasu.  ‘Valley of Tears’ jest brzmieniowo zdecydowanie cięższa a motywem przewodnim jest ich znak rozpoznawczy – ściana dźwięku gitar  Gibson Les Paul/Marshall. Za produkcję płyty po raz kolejny odpowiedzialny jest znakomity producent Phil Kinman.”
Przypomnijmy, w ostatnich latach Metal Mind wznowił dotychczasowy katalog zespołu Tank, a także wydał i promował ich nowsze produkcje – albumy “War Machine” (2010), “War Nation” (2012) oraz koncertowe wydawnictwo DVD “War Nation Live” (2012). Nowy, album Tank zatytułowany „Valley Of Tears” ukaże się na całym świecie 25 września dzięki Metal Mind Productions.
Tank – Valley Of Tears
Wydawca: Metal Mind Productions
Nr kat.: MASS CD 1511 DG
Barcode: 5907785038981
Format: CD DG
Gatune: Heavy Metal
Data premiery: 25.09.2015
Lista utworów:
1. Valley Of Tears
2. War Dance
3. Eye Of A Hurricane
4. Hold On
5. Living A Fantasy
6. Heading For Eternity
7. World On Fire
8. Make A Little Time
9. One For The Road
TANK – skład:
Cliff Evans – gitary
Mick Tucker – gitary
ZP Theart (Dragonforce) – wokal
Bobby Schottkowski (Sodom) – perkusja
Barend Courbois (Blind Guardian) – gitara basowa
TANK – strona oficjalna: