We Are Not Your Kind – Nowy album już dostępny!

Po pięciu latach przerwy światło dzienne ujrzało dziś nowe wydawnictwo Slipknot, które w dniu premiery dotarło na pierwszemiejsce najchętniej kupowanych albumów w serwisie iTunes w Polsce.

Najnowszy krążekto jedna z najmocniejszych pozycji w dyskografii zespołu – zauważa dziennikarz Consequence of Sound. Z kolei w „The Independent” można przeczytać, że „We Are Not Your Kind” to równie ambitne dzieło, co innowatorska „Iowa„, a pod względem dynamiki nawet lepsze.
Pochwał nie szczędzi też NME: „szósta płyta Slipknot jest po prostu zadziwiająca” – pisze krytyk.

We Are Not Your Kind” promowały klipy wyreżyserowane przez członka zespołu M. Shawn Crahan: „Birth Of The Cruel„, „SolwayFirth” oraz główny singiel „Unsainted„. Każdy z teledysków stał się hitem na YouTube (wśród wszystkich wideo, nie tylko muzycznych), a „Unsainted” w ciągu 24 godzin od premiery znalazł się na 1. miejscu najchętniej wyświetlanych klipów na świecie.

Unsainted„, razem z singlem „All Out Life” z 2018 roku, zostało zaprezentowane w popularnym telewizyjnym programie „Jimmy Kimmel Live!„. Z kolei nakręcony przez CrahanaSolway Firth” promuje serial „The Boys” i zawiera fragmenty z nowego cyklu Amazona oraz koncertowe ujęcia Slipknota zarejestrowane podczas europejskich festiwali.

Materiał na „We Are Not Your Kind” wyprodukowali muzycy kapeli oraz Greg Fidelman. „Jeden z 36 albumów, na które czekaliśmy w 2019 roku” – jak to ujął magazyn „Vulture” – jest następcą znakomitego krążka „.5: The Gray Chapter” (2014), który dotarł do 5. miejsca list sprzedaży w 19 krajach w różnych zakątkach świata – USA (1. miejsce), Japonia (1.), Australia (1.), Rosja (1.), Wielka Brytania (2.), Niemcy (2.)

Slipknot rozpoczął w lipcu Knotfest Roadshow – trasę po Ameryce Północnej w towarzystwie zespołów Volbeat, Gojira i polskiego Behemoth.

Jesienią ubiegłego roku Slipknot zaskoczył fanów singlem „All Out Life„, który spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem. Do nagrania powstało niesamowite wideo, które – już tradycyjnie – nakręcił Crahan. Teledysk zgromadził 43 miliony odsłon na oficjalnym kanale YouTube kapeli.

Tracklista

1. Insert Coin
2. Unsainted
3. Birth Of The Cruel
4. Death Because Of Death
5. Nero Forte
6. Critical Darling
7. Liar’s Funeral
8. Red Flag
9. What’s Next
10. Spiders
11. Orphan
12. My Pain
13. Not Long For This World
14. Solway Firth