Z numerem 1 na Spotify Viral Charts! Kim jest tajemnicza artystka?

Najczęściej odtwarzany utwór w serwisie Spotify w Szwecji, Norwegii Australii, najchętniej wyszukiwana piosenka w aplikacji Shazam w Finlandii, Norwegii, czy Danii, a do tego numer 1 na Spotify Viral Charts w Polsce. To tylko początek sukcesów tajemniczej Tones and I, której hit „Dance Monkey” w przeciągu kilku miesięcy stał się globalnym fenomenem.

POSŁUCHAJ „DANCE MONKEY”

Kariera pochodzącej z Australii Tones and I rozpoczęła się, gdy na początku 2018 roku postanowiła wyjechać ze swojego rodzinnego miasta. Udała się do Byron Bay, gdzie grała koncerty na ulicy. Już pierwszego dnia podczas jej występu na deptaku, zebrały się tłumy – wtedy też postanowiła rzucić swoją pracę w sklepie i przenieść się na stałe do Byron, w którym przez pierwszy rok mieszkała w vanie.

Jak się później okazało przeprowadzka się opłaciła – w 2019 roku wydała debiutancki singiel „Johnny Run Away„, który pokrył się w Australii platyną i został odtworzony w serwisie Spotify już ponad 15 milionów razy.

Drugi singiel – wcześniej wspomniany „Dance Monkey” – również pokrył się platyną w Australii, a w serwisie Spotify został już odtworzony ponad 35 milionów razy.