Fink „We Watch The Stars” – nowa piosenka zapowiadająca jesienne koncerty i płytę!

Fink opublikował premierową piosenkę „We Watch The Stars”, pierwszy singiel z nowej płyty! Przypominamy, że Brytyjczyk z zespołem jesienią powraca do Polski na dwa koncerty: 6 listopada zagra w Starym Maneżu w Gdańsku, zaś 8 listopada w warszawskim Palladium. 

Fink „We Watch The Stars”

https://fink.lnk.to/stars.

‚Zawsze kochałem widok rozświetlonych gwiazd, bo to unikalne, efemeryczne przeżycie. Każdej nocy oglądamy to samo, a jednak za każdym razem jest to inne doświadczenie. Wyobraziłem więc sobie, że znów jestem w ogrodzie moich rodziców w Kornwalii obserwując gwiazdy i od tego zacząłem tworzenie piosenki.” – mówi Fin Grenall (aka Fink). Podczas nagrywania piosenki w berlińskim studio, Finkowi towarzyszył Tomer Moked, grający na pianinie, skrzypcach i wiolonczeli. Premierowy singiel to pierwszy nowy materiał od czasu ostatniego krążka „Resurgam” i zapowiedź nadchodzącego albumu.

Fink od lat ma nad Wisłą wiernych fanów. Brytyjczycy związani z wytwórnią Ninja Tune w swej muzyce łączą najróżniejsze inspiracje: od trip hopu przez tradycję soulu, bluesa i folku po alternatywnego rocka. Takie krążki jak „Perfect Darkness”, „Hard Believer” czy „Resurgam” w Polsce i na świecie okazały się bestsellerami. Warto jednak pamiętać, że Fin poza autorskim projektem uznanie zdobył także jako autor piosenek dla innych artystów, takich jak John Legend, Banks czy Amy Winehouse. Gościnnie śpiewał również na płytach Bonobo czy Blu Mar Ten.  Fink zapowiada, że podczas jesiennych koncertów, oprócz repertuaru znanego z ostatnich płyt, usłyszymy też premierowy materiał. Bilety na oba koncerty są już w sprzedaży: Eventim.pl, Ticketmaster.pl, Biletomat.pl, Going.pl oraz sieć EMPiK.

koncerty:

06.11 Gdańsk, Stary Maneż

https://www.facebook.com/events/1295475560600039/

08.11 Warszawa, Palladium

https://www.facebook.com/events/327751001417741/