Estoński artysta NOЁP na najlepszej drodze do międzynarodowego sukcesu z nowym singlem „fk this up” feat. Chinchilla!

Estoński artysta Noëp w swojej muzyce łączy brzmienia w klimacie Alt-J, José Gonzáleza i Mura Masy, tworząc niebanalną hybrydę elektrooporowej energii i intymnego songwritingu. Ten unikatowy styl zapewnił mu już sławę w ojczyźnie, gdzie podczas Estonian Music Awards otrzymał nagrodę w kategorii popowy album roku za debiutancką EP-kę „Heads In The Clouds”.

Pełen energii utwór „fk this up” zaczyna się od ciepłego śpiewu Noëpa, do którego dochodzą mocne bity oraz Chinchilla z jej zaraźliwym refrenem. Noëp sam wyreżyserował towarzyszący piosence teledysk, który opowiada o tym, że nostalgia jest pułapką, w którą łatwo wpaść.

To piosenka o czerpaniu radości z życia i nie braniu wszystkiego na poważnie – wyjaśnia Noëp, który naprawdę nazywa się Andres Kõpper – Czemu nie przyznać się do błędu i po prostu się z tego pośmiać, w końcu młodzi jesteśmy tylko raz.

Pochodzący z Tallina Noëp zwrócił na siebie uwagę dzięki piosenkom „Move” i „Rooftop”, które tylko na Spotify zgromadziły 15 milionów odsłuchań. Jego EP-ka „Head In The Clouds” ugruntowała jego pozycję wschodzącej gwiazdy i znakomitego koncertowego wykonawcy, co dodatkowo potwierdza występ na Estonian Music Awards z utworem „fk this up”.

Reputacja Noëpa dociera powoli także poza granice Estonii, a to za sprawą porywających występów – od berlińskiego Berghain przez paryskie Musée d’Orsay po brytyjski festiwal The Great Escape. Miał okazję również supportowć Bastille i Netskya.

Teraz Noëp chce dotrzeć do jeszcze szerszej publiczności, publikując singiel „fk this up”. W utworze gościnnie pojawia się wschodząca gwiazda urban popu – charyzmatyczna Chinchilla, która znana jest z utworów „Fabulous” i „Elements”. 

Posłuchaj „fk this up” feat. Chinchilla!