Melanie Martinez ujawnia szczegóły albumu K-12

Wszechstronnie utalentowana popowa gwiazda wraca z wyczekiwaną, drugą płytą i pełnometrażowym filmem

Melanie Martinez zapowiedziała premierę nowego albumu „K-12„, któremu towarzyszyć będzie pełnometrażowy film. Płyta ukaże się już 6 września.

K-12” to następca platynowego albumu Melanie Martinez „Cry Baby„. Nad brzmieniem materiału czuwał Michael Keenan, za wyjątkiem jednej piosenki, którą wyprodukowali Kinetics & One Love (wcześniej współpracowali z Martinez przy „Carousel„). Płyta stanowi swoisty soundtrack do spowitego oparami absurdu filmu. Martinez napisała scenariusz musicalu, a także stanęła zarówno za kamerą jak i przed nią. Film zostanie po raz pierwszy pokazany 3 września w Los Angeles. Nowojorską premierę wyznaczono na 5 września. Tego samego dnia film zostanie jednorazowo wyświetlony w kinach na całym świecie. W Polsce obraz pokaże sieć Multikino (szczegóły tutaj http://www.k-12thefilm.com/).

Zdjęcia powstawały jesienią w Budapeszcie. Na ekranie Martinez wciela się w Cry Baby, silną ale wrażliwą dziewczynę, która zostaje wysłana do niepokojącej szkoły z internatem. 


Czuję się spełniona – wyznaje Martinez. – Jestem niezmiernie wdzięczna i szczęśliwa, że mogłam podzielić się dziełem, nad którym pracowałam od kilku lat i nad którym miałam pełną artystyczną kontrolę

Album „Cry Baby„, który ukazał się w sierpniu 2015 roku, zadebiutował na 6. miejscu notowania Billboard 200 i dotarł na szczyt zestawienia Top Alternative Albums. Płyta pokryła się w USA platyną, a 11 z 13 piosenek z krążka osiągnęło złoty bądź platynowy status. Łącznie „Cry Baby” zgromadziło 2 miliardy odsłuchów na całym świecie. Z kolei kanał YouTube Melanie Martinez ma 7,5 miliona subskrybentów, a całkowita liczba odsłon jej klipów zbliża się do 1,5 miliarda. Wśród najpopularniejszych wideo Martinez znajdują się „Dollhouse” (229 milionów odsłon) „Pity Party” (145 mln), „Alphabet Boy” (106 mln), „Carousel” (106 mln), „Cry Baby” (96 mln), „Pacify Her” (112 mln), „Sippy Cup” (65 mln), „Tag You’re It/Milk and Cookies Double Feature” (73 mln), „Mrs. Potato Head” (84 mln), „Soap/Training Wheels” (30 mln), „Mad Hatter” (56 mln) i „Gingerbread Man” (25 mln).

Tracklista „K-12”:
1. Wheels On The Bus
2. Class Fight
3. The Principal
4. Show & Tell
5. Nurse’s Office
6. Drama Club
7. Strawberry Shortcake
8. Lunchbox Friends
9. Orange Juice
10. Detention
11. Teacher’s Pet
12. High School Sweethearts