WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO „LOVE SHACK”! TO JUŻ 30 LAT!

Poczwórna platyna w USA, superhity „Love Shack”, „Roam” i „Deadbeat Club” – to krótka wizytówka piątego studyjnego albumu pionierów art popu, amerykańskiej formacji The B-52’s, „Cosmic Thing”, wydanego w czerwcu 1989 roku. Płyta w 2019 roku obchodzi 30-lecie ukazania się i z tej okazji dostępna będzie  w specjalnej, poszerzonej wersji.

POSŁUCHAJ ALBUMU

Album „Cosmic Thing” ukazuje się w postaci podwójnego CD. Płyta pierwsza to oryginalny materiał ponownie zmasterowany. Piosenki oryginalnie nagrali Fred Schneider, Kate Pierson, Cindy Wilson oraz Keith Strickland, a produkcją podzielili się legendarni Nile Rodgers i Don Was. Do oryginalnej tracklisty dodano pięć bonusów, które są remiksami albo pochodzą ze stron B singli, chociażby „B-52’s Megamix” i „Roam” (Extended Remix).

Płyta druga zawiera nagrania koncertowe, które wcześniej nie były publikowane. Zarejestrowano je podczas występu The B-52’s 4 sierpnia 1990 roku w The Pavillion, w teksańskim mieście The Woodlands. Wyjątkiem jest tu kompozycja „Whammy Kiss”, którą nagrano dzień wcześniej na koncercie w Dallas. W setliście znalazło się aż siedem piosenek z płyty „Cosmic Thing” plus klasyki grupy, jak „Rock Lobster”, „Dance This Mess Around”, „Private Idaho”, czy „Give Me Back My Man”.

 Z „Cosmic Thing” pochodzi pierwszy amerykański utwór zespołu, który uplasował się w Top 10 „Billboardu”, czyli oczywiście „Love Shack”. Ten wynik powtórzyła piosenka „Roam”. Dzięki tym sukcesom zespół z Athens w stanie Georgia stał się wielką gwiazdą w USA.

Płyta wylądowała ostatecznie na trzeciej pozycji „Billboardu” i sprzedała się w USA w ponad 4 mln egzemplarzy. Od premiery „Cosmic Thing” The B-52’s uznani zostali za najlepszy imprezowy zespół na świecie.