Liam Gallegher ujawnia klip do nowego singla! Premiera albumu “Why Me? Why Not.” już 20 września!

 Debiutancki, solowy singiel Liama Gallaghera, „Wall Of Glass” umocnił jego muzyczną pozycję, ale „Shockwave” zapowiada się na jeszcze większy sukces (obecnie walczy o pozycję w TOP10 na Oficjalnej Liście Przebojów w Wielkiej Brytanii).

Premiera drugiego solowego album Liama „Why Me? Why Not.” została potwierdzona na 20 września 2019 roku!

Teraz artysta podzielił się z fanami oficjalnym teledyskiem do utworu. Klip do „Shockwave„, wyreżyserowany przez wielokrotnie nagradzanego François Rousselet, łączy oszałamiającą charyzmę Liama z uderzającymi, filmowymi kadrami. Jak tłumaczy Liam:

„Na ostatni album napisałem kilka piosenek samodzielnie, ale tym razem wszystkie są napisane wspólnie z kimś. Powodem tej decyzji jest to, iż chciałem, żeby ten album był jeszcze lepszy od „As You Were”. Znam swoje mocne strony jak i swoje ograniczenia. Piosenki, które piszę są dobre, ale dużo lepiej sprawdzam się w roli wokalisty i frontmana. Chcę, aby ten drugi album był o poziom wyżej, ponieważ najtrudniejszym zadaniem jest stworzenie czegoś nie tylko równie dobrego, ale i lepszego. I to właśnie zrobiliśmy.”
 
Posłuchaj singla „SHOCKWAVE”

Przypomnijmy, iż debiutancki solowy album Liama Gallaghera „As You Were” okazał się ogromnym sukcesem wśród fanów i krytyków. Zadebiutował na pierwszych miejscach list przebojów w Wielkiej Brytanii i szybko pokrył się tam platyną. Liam ma na swoim koncie wyprzedane plenerowe koncerty, nagrody od Q, NME i GQ, film dokumentalny „As It Was”, a teraz prezentuje nowe wydawnictwo. „Shockwave” to pierwszy przedsmak z jego nadchodzącego drugiego albumu „Why Me? Why Not.” Liam pracował nad tekstem do nowego singla z dwoma kluczowymi współpracownikami, którzy stoją za albumem „As You Were”. To Andrew Wyatt, który zdobył Academy Award za Najlepszą Oryginalną Piosenkę jako współautor „Shallow” z filmu „Narodziny Gwiazdy” i wielokrotny zdobywca Grammy – Greg Kurstin, który jest również producentem utworu. Został on nagrany w Los Angeles i w RAK Studios w Londynie.