PREMIERA: NAJNOWSZY SINGIEL ZESPOŁU PECTUS FEAT. KASIA POPOWSKA – „NAJLEPIEJ BYĆ W PODRÓŻY” / 17.06.

„Najlepiej być w podróży” to pierwszy singiel zapowiadający nowy album z premierowymi utworami zespołu Pectus. Ta jubileuszowa płyta, z gośćmi specjalnymi, zostanie wydana z końcem tego roku z okazji przypadającego w 2020 roku 15-lecia zespołu. W zapowiadającej wydawnictwo piosence „Najlepiej być w podróży”, w duecie z wokalistą zaśpiewała Kasia Popowska. 

Tak o pierwszym singlu mówi Tomek Szczepanik, wokalista i lider zespołu Pectus:

Najlepiej być w podróży” to pierwsza piosenka z jubileuszowego albumu, który napisałem w drodze na Teneryfę. Ponadczasowy tekst Wojciecha Młynarskiego, o poszukiwaniu lepszego, dodaje skrzydeł. Natomiast głos Kasi Popowskiej pięknie oddaje zwiewność kompozycji. Myślę, że ta piosenka jest tak naprawdę pytaniem do słuchacza czy „Najlepiej jest w podróży”. Czy, gdy już odnajdziemy sens, potrafimy go docenić?

Wszystkie znajdujące się na płycie piosenki powstały do tekstów Wojciecha Młynarskiego. Zostały znalezione w archiwach, muzeach. Są absolutnie ponadczasowe, świetnie wkomponowują się we współczesne aranżacje i mimoupływu lat teksty brzmią bardzo aktualnie. Wśród gości na płycie znajdą się m.in.Kayah, Kasia Cerekwicka, Natalia Szroeder, Małgorzata Ostrowska.

Link do piosenki w sklepach cyfrowych: https://smarturl.it/PectusNajlepiej

Link do odsłuchu piosenki na YouTube: