Cardi B: Posłuchaj nowego singla „Press”

Press” to tytuł nowego singla Cardi B, który został wyprodukowany przez Slade Da Monsta i Key Wane For the Win. Premiera utworu ma miejsce tuż po triumfalnym zwycięstwie Cardi na tegorocznych Billboard Music Awards, gdzie zwyciężyła w aż sześciu kategoriach.

Press” to następca platynowego hitu „Please Me”, drugiej kolaboracji Cardi Bruno Marsem. Klip do piosenki zgromadził już ponad 209 milionów wyświetleń na YouTube i został odtworzony w serwisie Spotify ponad 141 milionów razy. “Please Me”, wyprodukowany przez Bruno Marsa i The Stereotypes ukazał się zaledwie kilka dni po tym, jak Cardi B otrzymała GRAMMY za “Najlepszy Rapowy Album” (potrójnie platynowy „INVASION OF PRIVACY”), przechodząc do historii jako pierwsza solowa artystka, która wygrała w tej prestiżowej kategorii. Cardi i Bruno współpracowali po raz pierwszy przy swoim poczwórnie platynowym hicie „Finesse (Remix)”, którego klip zgromadził ponad 583 miliony wyświetleń od swojej premiery w styczniu 2018.

POSŁUCHAJ „PRESS”

Cardi, która zaszczyciła czerwony dywan na Met Gali, pokazała się ostatnio na okładce Spring Fashion Issue Harper’s Bazaar. Obecnie występuje obok Steve’a Carrella i Lil Jona w reklamie Pepsi „More Than OK” dla Super Bowl.

Razem z jej zwycięstwem za “Najlepszy Rapowy Album”, Cardi otrzymała serię innych nominacji do GRAMMY, w tym za „Nagranie Roku” („I Like It”), „Album Roku” („INVASION OF PRIVACY”) i „Najlepszy Rapowy Występ” („Be Careful”). Cardi dostała dodatkowy ukłon w kategorii „Najlepszy Występ w Duecie/Grupie”, za jej udział na „Girls Like You (Feat. Cardi B)” Maroon 5. Dodatkowo wygrała 6 nagród Billboard Music, w tym „Najlepsza Artystka Rapowa” i jest obecnie nominowana do siedmiu nagród BET. Wygrała trzy nagrody AMA w 2018, w tym „Ulubiony Artysta– Rap/Hip-Hop”, „Ulubiona Piosenka– Soul/R&B” („Finesse” z Bruno Marsem) i „Ulubiona Piosenka – Rap/Hip-Hop” („Bodak Yellow”) oraz otrzymała dwie nagrody iHeart Radio Music za „Artysta Hip-Hopowy Roku” i „Najlepsza Kolaboracja” („Finesse (Remix)” z Bruno Marsem).
Wszystkie 13 utworów z „INVASION OF PRIVACY” pokryły się co najmniej złotem. Największymi hitami okazały się siedmiokrotnie platynowyBodak Yellow” i sześciokrotnie platynowyI Like It”, z udziałem Bad Bunny i J Balvina, a także podwójnie platynoweBartier Cardi”, „Be Careful”, „Ring (feat. Kehlani)” i „Drip (feat Migos)”. Dodatkowo, wszystkie pozostałe utwory z albumu pokryły się złotem, w tym „Get Up 10”, „Bickenhead”, „Best Life (feat. Chance The Rapper)”, „She Bad” i „Thru Your Phone”.