Pat Jacob – Całkiem nowy człowiek JUŻ W PRZEDSPRZEDAŻY

Jest trochę jak dzień. Budzi się, rozwija, gaśnie i znika” – mówi o swojej debiutanckiej płycie Pat Jacob. Muzyk, o którym polska publiczność jeszcze nie słyszała, bo… był zajęty łowieniem ryb.

Na co dzień mieszka w Skálholt, małej wiosce na południu Islandii. To bardzo tajemnicza postać. Żartuje, że jest „hodowcą lodowców”. A na hodowli się zna, bo od najmłodszych lat pomagał przy strzyżeniu i dojeniu owiec. „Wełna, sery, naprawa płotu… Chyba po prostu jestem rolnikiem, który czasami posiedzi z instrumentem i nagra coś w wolnej chwili” – śmieje się Pat. „Chciałbym, aby muzyka którą gram była dla ludzi czymś w rodzaju <środowiska dźwiękowego>, w którym mogą się swobodnie poruszać, odpoczywać, myśleć, czytać książki, gotować lub nie robić nic. Czuć się spokojnie i dobrze”.

To miał być album instrumentalny, ale wspaniałe sploty okoliczności sprawiły, że na drodze Pata Jacoba pojawiły się wokalistki, którym bardzo spodobało się to polsko-islandzkie <środowisko dźwiękowe>. Natalia Grosiak, Katarzyna Nosowska, Maria Peszek i Natalia Przybysz napisały i zaśpiewały swoje teksty do jego muzyki. 

Na płycie „Pat Jacob – Całkiem nowy człowiek” znajdują się utwory:

  1. Wschód
  2. W tajemnicy przed sobą (feat. Natalia Grosiak)
  3. 1920 (feat. Katarzyna Swinarska)
  4. Słońca (feat. Katarzyna Nosowska)
  5. Całkiem nowy człowiek (feat. Maria Peszek)
  6. Skálholt
  7. Chmury (feat. Natalia Przybysz)
  8. Hvalur  

Album od dzisiaj jest dostępny w przedsprzedaży:

https://www.mystic.pl/plyty_cd,34806.htm

Niedługo premiera singla, natomiast premiera płyty już 21 czerwca.