Dawid Kwiatkowski łączy siły z Warner Music Poland Nowy album już za tydzień!

Dawid Kwiatkowski, najpopularniejszy polski wokalista oraz niepowtarzalna osobowość medialna, stawia kolejny wielki krok w swojej karierze! Dzisiaj ogłoszona została współpraca artysty z polskim oddziałem jednej z największych fonograficznych firm na świecie. Efektem współpracy Dawida Kwiatkowskiego i Warner Music Poland jest album „13 grzechów niczych”, który światło dzienne ujrzy już 31 maja.
 
Najnowszy singiel promujący to wydawnictwo, zatytułowany „Mordo”, dostępny jest już we wszystkich serwisach streamingowych.

Posłuchaj singla „Mordo”

Piąty album wokalisty jest pewnego rodzaju spowiedzią, którą tworzył przez ostatnie dwa lata z kilkoma producentami oraz kompozytorami z Polski, Stanów Zjednoczonych oraz Kanady.

Gratką dla słuchaczy mogą być duety, które znalazły się na płycie: Natalia Szroeder, Julia Wieniawa, BARON, Kubi Producent.

Historia powstawania albumu utrwaloa jest na dyktafonie Dawida. Artysta nagrywał dzień po dniu dziesiątki melodii, które wpadały Mu do głowy, fragmenty tekstów czy rozmów (ich części usłyszycie w pojedynczych piosenkach). Nagrania wysyłane były grupie ponad dwudziestu osób pracujących nad albumem, które wspólnie z Dawidem „ubierały” Jego emocje, przeplatając je ze swoimi doświadczeniami. 

Album zawiera czternaście różnych stylistycznie utworów. Trzynaście z nich ma wspólną cechę – grzech, który nie powinien nim być… Czy miłość, marzenia albo przyjaźń mogą prowadzić do zgubienia? Czy tylko złe cechy mogą być „grzechem”? Odpowiedzi szukajcie na płycie, która jest nowym otwarciem w karierze Dawida. To tym albumem jego dotychczasowa wytwórnia With The Band łączy siły z Warner Music Poland, aby wydać najlepszy album w dotychczasowej, 7-letniej karierze Artysty.

Czternasty utwór został nagrany na dyktafon równo pięć dni przed zamknięciem płyty. Czy znajdziesz odpowiedź, o której piosence mowa?

„To różnorodny album, ale przez to wyjątkowo prawdziwy. Pisałem i nagrywałem to, co czuję w danym momencie i jak czuję. To podróż po różnych emocjach i tematach. Nie ma tu tabu ani sztucznych uśmiechów” – tak o zbliżającej się płycie wypowiada się Dawid.