WHAT DO YOU WANT FROM ME? o tym jak każdy z nas ma dwie twarze

https://www.youtube.com/watch?v=hLOt8O560yI

Większości cover piosenki kojarzy się nową aranżacją, interpretacją wokalną. Tomasz Ochota poszedł o krok dalej i postanowił przedstawić teledysk do utworu ,,Bury a Friend” w zupełnie inny, mroczny sposób. 


Billie Eilish to piosenkarka, która króluje obecnie na szczytach list przebojów. Jej utwór „Bury a Friend” ma już wielu coverów, jednak video cover przedstawiony przez Tomasza Ochotę – wbija w fotel. Dosłownie!
W klipie panuje wszechobecna czerń. Po głębszej percepcji w teledysku ukazuje się pełny obraz nas samych, zwykłych – niezwykłych ludzi. Czyż nie jest tak, że mroczność tam przedstawiona obecna jest w każdym z nas? Gdy wgłębimy się zarówno w tekst jak i sam video cover mamy obraz człowieka nieszczęśliwego, może nawet w stanie depresji.


Żyjemy w czasach kiedy brak nam jest chwili zastanowienia się nad sobą samym. Biegniemy za karierą, pracą, sukcesem, rozrywką. Zostajemy wyzuci z uczuć – nasza osobowość niekiedy zostaje dość poważnie zaburzona. Czy warto? Oczywiście, że nie! 


To właśnie pokazuje nam owy teledysk – bunt między tym kim jesteśmy na co dzień, a tym kim na dnie serca. Brak nam czasu na to, aby przystanąć chociaż na chwilę i zastanowić się czy nasz przyjaciel, który na co dzień pełen radości, w tej właśnie chwili nie woła cicho o wysłuchanie z naszej strony, krzyczą w milczeniu.


VIdeo cover jest przesiąknięty symbolami, które można interpretować na swój sposób. Pojawia się zjawa, świeczki oraz czaszka, która ukazana jest aż trzy razy. 

Jak mówi sam Tomasz:,,Klip powstał pod wpływem nieszczęśliwych sytuacji życiowych, które nawarstwiły się w moim życiu. Celem było ukazanie człowieka jako istoty, która pomimo zewnętrznego szczęścia, wewnątrz woła o pomoc. Każdy przechodzi gorsze chwile, o których niekoniecznie chce rozmawiać. Ważne, aby mieć wokół siebie ludzi, którzy nas wysłuchają i pomogą. Tłumienie wszystkiego w sobie prowadzi do dekonstrukcji naszego ,,ja”. Warto się przełamać i pozwolić sobie pomóc„. 

Video – https://www.youtube.com/watch?v=hLOt8O560yI