Ramona Rey – ,,Dopiero” – Premiera

Niespełna dwa lata  po wydaniu płyty Ramona Rey 4, entuzjastycznie przyjętej  przez fanów i krytykę,  przyszedł czas na ostatni singiel zamykający historię tego albumu.  Singiel „Dopiero” został nagrany , od nowa, ”na setkę” , w składzie na głos i pianino.  Surowe brzmienie jest dużym zaskoczeniem dla fanów artystki kojarzonej od zawsze z muzyka elektroniczną.  

„Zdecydowaliśmy się na singiel w takiej wersji by pokazać długą i krętą drogę jaką przeszliśmy w czasie tworzenia tego albumu oraz później, w czasie dzielenia się nim z publicznością. Każdy kolejny koncert był odrębną historią i okazją do szukania nowych połączeń brzmień elektronicznych z naturalnymi. Teraz chcemy by wybrzmiały tylko emocje” – mówi Ramona.

Teledysk opowiada historię  wielu kobiet (m.in. prostytutka, panna młoda, matka), które poznajemy w trudnych ale być może przełomowych momentach ich życia. To opowieść o wielkich planach i nieuniknionych porażkach. Skłania ku refleksji, przypomina o powstrzymaniu się od oceny drugiego człowieka  oraz naszej bezbronności wobec zawirowań losu.