Czasami – premiera nowego teledysku Pawła Domagały

Utwór najbardziej osobisty z osobistych – Premiera teledysku „Czasami”

O każdej piosence z płyty „1984” mówię, że jest osobista, ale „Czasami” jest zdecydowanie najbardziej osobistym utworem – mówi Paweł Domagała – To zapis stanu, w którym wydaje się, że gorzej być nie może, nie widać najmniejszej szansy na poprawę, a wszystko w czym pokładaliśmy nadzieję, rozpada się na naszych oczach. I wtedy zdarza się cud. Nie chodzi tu o cud spektakularny, ale mały i codzienny. Po prostu we właściwym miejscu i czasie trafiamy na jakąś osobę. Może to być partner czy partnerka, ale może to być przelotne spotkanie, które ma niezwykłą moc. Takie cuda zdarzają się każdemu z nas. – dodaje muzyk.

Autorką scenariusza do teledysku „Czasami” jest Zuzanna Grabowska, aktorka, a prywatnie żona Pawła Domagały. Para występowała razem na deskach teatralnych, między innymi w Teatrze Dramatycznym w Warszawie i w niezależnym aktorskim Kabarecie Na Koniec Świata.
Od dłuższego chcieliśmy zrobić teledysk z historią, krótką etiudę. „Czasami” to na pierwszy rzut oka wyznanie miłości. Można jednak odczytać tę piosenkę też jako relację matki i dziecka. – mówi Zuzanna Grabowska – Jako mama na 100 procent doświadczam rożnych stanów emocjonalnych – od skrajnego zmęczenia i frustracji, po entuzjazm i wielką miłość. Podziwiam samotne matki, które równocześnie muszą pracować i zajmować się dziećmi. Tak zrodził się pomysł krótkiej historii mamy i synka. Chcieliśmy pokazać zwykły, a jednak niezwykły dzień z ich życia. Zależało nam, by historia była pogodna, a zarazem wzruszająca. Jak macierzyństwo, które czasami „wykańcza”, ale daje też ogromną siłę.
Postawiliśmy na dłuższą formę, mniej oczywistą, ale dużo trudniejszą, bo bardziej filmową. – dodaje Paweł Domagała.


„Czasami”, tak jak poprzednie teledyski, wyreżyserował Paweł Łukomski, twórca niezależnego Studio35, autor krótkometrażowego horroru „Klechdy”, obsypanego nagrodami na zagranicznych festiwalach.

Paweł wszystko ma dopracowane w najdrobniejszym szczególe. Bardzo go cenię, ma rozległą wiedzę filmową i zna chyba wszystkie filmy na świecie – mówi o reżyserze Paweł Domagała – Co ważne, ma zupełnie inną wrażliwość i wyobraźnię niż ja, dlatego wpada na pomysły, które mi nigdy nie przyszłyby do głowy.

W teledysku zagrali Paweł Domagała, Zuzanna Grabowska, Łukasz Borowiecki i przyjaciele aktorzy: Elżbieta Lenska, Tomasz Oświęcimski, Kamil Siegmund, Grzegorz Woś i Roman Słomka.

Bardzo dużą rolę w historii odgrywa pięciolatek. Zorganizowaliśmy casting i trafiliśmy szczęśliwie na Antka Cieszyńskiego, który okazał się strzałem w dziesiątkę! – podkreśla Zuza Grabowska.

„Czasami” to trzeci utwór z płyty “1984”, do którego powstał teledysk. Pierwszy singiel “Weź nie pytaj” obejrzano już w serwisie YouTube ponad 94 miliony razy, drugi “Wystarczę ja” zbliża się do 20 milionów wyświetleń.

„1984″ to rok urodzenia Pawła Domagały, a płyta jest podsumowaniem pierwszej rundy w meczu: Paweł Domagała kontra świat. Sporo na niej autorefleksji i powrotów do dzieciństwa. Czy jestem taką osobą, jaką chciałem być? Co bym powiedział sobie sprzed lat, gdybyśmy spotkali się dzisiaj? Czy rozpoznałbym siebie? Szczery zapis tego, co u mnie słychać i mam nadzieję, że nie tylko u mnie. – mówił przed premierą płyty Paweł.

„1984” ukazała się w listopadzie 2018 roku. Do pracy przy niej Paweł i Łukasz zaprosili: perkusistę Roberta Rasza, gitarzystów Tomasza „Serka” Krawczyka i Krzysztofa Łochowicza. Na klawiszach zagrał Piotr Wrombel, na skrzypcach Łukasz Kurowski, na gitarze Paweł Domagała, na basie Łukasz Borowiecki. Autorem tekstów jest Paweł Domagała, muzykę napisali wspólnie z Łukaszem Borowieckim. Płyta okryła się już podwójną platyną.

Po wydaniu „1984” zespół ruszył w trasę. Początkowo planowana na kilkanaście koncertów trwała do końca marca i rozrosła się do 42 występów. W maju Paweł będzie kontynuował 1984 Tour, a na jesieni kolejna odsłona trasy, na której zespół zagra pierwsze utwory z nowego albumu (premiera 20 listopada 2020 roku).
Więcej o koncertach: https://paweldomagala.pl/koncerty/

Więcej o Pawle: www.paweldomagala.pl