Pozytywne rozczarowanie, czyli Jamal wraca w zupełnie nowej odsłonie. Premiera albumu “Czarny Motyl” już 31 maja

Dwa lata czekaliśmy na kolejny album Jamala i wszystko wskazuje na to, że już niebawem będziemy mogli posłuchać nowego materiału.

Fani Jamala kojarzą artystę z takimi gatunkami jak dancehall, hip-hop czy R&B i wygląda na to, że nadchodzący album będzie dla wszystkich starych fanów dużym rozczarowaniem..

Oczywiście pozytywnym! Jamal zaprosił do współpracy Wasia, czyli szarą eminęcję wielu wybitnych utworów oraz albumów. Współpracując z największymi artystami został nominowany do nagrody Fryderyk. Artyści wspólnie odkryli chęć do nagrania albumu w klimacie bardziej rockowym, z wpływami Jamala z dawnych lat.

Premiera albumu “Czarny Motyl” już 31 maja

“Ten album będzie zdecydowanie bardziej poważny i refleksyjny” – mówi Miodu, lider zespołu Jamal.

W najbliższych dniach artysta chce zaprezentować pierwszy singiel oraz wystartować sprzedaż albumu w preorderze i jak zapowiada preorder będzie niósł za sobą kilka niespodzianek.

Płyta ukaże się nakładem Wydawnictwa Agora.

Jamal powstał w Radomiu w 1999 roku z inicjatywy Tomasza „Mioda” Mioduszewskiego i Łukasza Borowieckiego.

Niebywała popularność zespołu zaczęła się od albumu „Rewolucje”, która zrobiła międzynarodową karierę za sprawą popularnej brytyjskiej kapeli Mattafix oraz singlowi “Policeman” z tej płyty, który do dzisiaj możemy usłyszeć w największych rozgłośniach radiowych.

Jamal ma za sobą 4 wydane albumy: “Rewolucje”, “Urban Discotheque”, “Miłość” oraz ostatni “1994”