„Cuz I Love You” – nowy album Lizzo już dostępny!

Lizzo to obecnie jedna z najbardziej obiecujących artystek, o której stało się głośno na całym świecie za sprawą przełomowego singla „Juice„. Utwór został odtworzony w serwisie Spotify prawie 25 milionów razy, a klip ma już ponad 8 milionów wyświetleń. Piosenka i  wyjątkowa osobowość Lizzo zwróciły uwagę m. in. Ellen DeGeneres oraz Jimmiego Kimmela, którzy zaprosili ją do wykonania utworu na żywo w swoich talk shows (występy te mają już półtora miliona wyświetleń na YouTube!).  

Posłuchaj Lizzo „Cuz I Love You”

Artystka wydała właśnie album „Cuz I Love You„, który został wyprodukowany przez X Ambassadors, Ricky Reed, Nate Mercureau i Oak. Gościnnie na płycie usłyszeć możemy m. in. Gucci Mane („Exactly How I Feel„) oraz Missy Elliott („Tempo„).

Wspomniany wcześniej singiel „Juice” zebrał mnóstwo pochwał w prasie (m.in. Entertainment Weekly, Rolling Stone, GQ).
Według Rolling StoneJuice” to hymn o byciu świadomym własnej wartości, typowy dla Lizzo i być może jeden z najlepszych, jakie napisała. Retrofunkowy sznyt kojarzy się z salami tanecznymi z lustrzanymi lampami z początków lat 80. Gdyby życie było sprawiedliwe, byłby to hit na miarę »Uptown Funk«„.

Lizzo urodziła się w Detroit, ale wychowywała się w Houston. Już w liceum doskonale opanowała grę na flecie, a także podejmowała się rapowania.

W wieku 19 lat zaczęła śpiewać w zespole rockowym. Wśród swoich głównych inspiracji wymienia takich wokalistów jak Freddie Mercury (Queen), Cedric Brixler-Zavala (The Mars Volta), BeyonceAretha Franklin i Missy Elliott.

Lizzo ze swoim potężnym głosem czuje się świetnie w soulu, popie, hip-hopie, R&B, rocku, a nawet muzyce gospel. 

Piosenkarka współpracowała m. in. z Bastille i Princem. Ten drugi zainicjował jej „transformację w prawdziwą artystkę”.