High Hopes pierwszym platynowym singlem Panic! At The Disco w Polsce!

Najczęściej odtwarzany utwór w polskich rozgłośniach radiowych, numer 1 w serwisie Spotify, druga najczęściej shazamowana piosenka w Polsce i na świecie – to tylko część sukcesów, jakie grupa Panic! At The Disco odniosła z singlem „High Hopes„, pochodzącym z wydanej w czerwcu 2018 roku płyty „Pray For The Wicked„. Do imponującej liczby osiągnięć doszło właśnie kolejne – piosenka uzyskała tytuł platynowej za sprzedaż przekraczającą liczbę 20 000 singli- jest to też pierwsze wyróżnienie grupy na polskim rynku. 

Rok 2018 okazał się przełomowym w piętnastoletniej karierze zespołu dowodzonego przez Brendona Urie. Grupa, która od dawna święciła sukcesy w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii czy Australii, odniosła globalny sukces z wydanym w czerwcu albumem „Pray For The Wicked„. Płyta nie tylko zadebiutowała na szczycie listy najlepiej sprzedających się albumów w USA według Billboardu, ale również była pierwszą w karierze zespołu, która znalazła się na liście 50 najlepiej sprzedających się albumów w Polsce.  

Jednak na prawdziwy mainstreamowy sukces w naszym kraju i na świecie grupa musiała poczekać do końca 2018 roku. Wtedy też „High Hopes” – drugi singiel z albumu stał się globalnym hitem, zdobywając szczyty list przebojów, w tym 1 miejsce w rozgłośniach radiowych w Polsce, Kanadzie, Austrii i USA, 1 miejsce w serwisie Spotify w Polsce i Czechach oraz 2 miejsce wśród najczęściej shazamowanych utworów.

Mogłoby się wydawać, że nie bez powodu kolejnym singlem z płyty „Pray For The Wicked” został  „proroczy” utwór „Hey Look Ma, I Made It„. Piosenka już teraz została odtworzona w serwisie Spotify prawie 60 milionów razy, a klip do niej na YouTube ma już ponad 30 milionów wyświetleń. Ze względu na dynamikę wzrostu popularności „Hey Look Ma” już teraz mówi się, że w krótkim czasie może nie tylko powtórzyć sukces High Hopes, ale nawet go przebić!