SCYLLA powraca z drugą płytą! Premiera „The Year Of The Void” już na początku października! Posłuchaj nowego utworu „Rebirth”!

scylla_okladka_net
Szczeciński zespół SCYLLA, jeden z najbardziej obiecujących przedstawicieli nowoczesnego metalu, wydaje drugą płytę zatytułowaną „THE YEAR OF THE VOID”. Następca wydanej niecałe 3 lat temu “Pestilence, War, Famine And Death” zaskakuje brzmieniem, oraz  urozmaiceniem kompozycji. Jest to rozwinięcie stylu grupy, której siłą jest niezmienny skład, z każdym koncertem coraz bardziej scementowany i działający jak jeden organizm. Ciężar wymieszany w odpowiednich proporcjach z niepokojącą elektroniką, oraz agresywny śpiew, przeplatany łagodniejszymi fragmentami, powinny przypaść do gustu nawet najbardziej wybrednym słuchaczom.

Pierwszy utwór zatytułowany “Rebirth” promujący album jest już dostępny tutaj:

Całość uzupełnia oprawa graficzna idealnie dobrana do muzycznego klimatu, a w środku 12 własnych kompozycji, oraz cover Nine Inch Nails, do którego powstaje teledysk. Wszystkie numery nagrane zostały w domowym studio Waldemara Jędruszaka, (gitara), który też zmiksował i zmasterował całość. Waldek jako główny kompozytor czuwał również nad projektem okładki i digipaka. Płyta ukażę się na początku października i będzie promowana licznymi koncertami. Sam zespół tak opisuje najnowsze wydawnictwo:
„Wyobraźcie sobie ogromną skałę , masywną i poszarpaną na środku oceanu bylejakości. Właśnie o nią rozbiją się wasze wyobrażenia o nowoczesnym metalu . Ta skała to nowa SCYLLA. Jeżeli szukacie świeżości w muzyce metalowej to ta płyta jest dla Was”.
Pierwszy koncert promujący nowy album odbędzie się 10 października w klubie Słowianin w Szczecinie, https://www.facebook.com/events/1484737495176240/, kolejny 30 października w Centrum Kultury w Koszalinie – https://www.facebook.com/events/1454001354908621/
Tracklista płyty:
1.REBIRTH
2.TIME TO RUN
3.GRAVEYARD
4.SHADOW OF A MAN
5.FAREWELL
7.SHACKLED
8.LET’S HAVE A SHOT
9.THE FINAL RECKONING
10.CONFRONTER
11.TAKE THE HELM
12.WHAT MAKES US HUMAN
13.HEAD LIKE A HOLE (NINE  INCH NAILS cover)

więcej informacji: https://www.facebook.com/scyllaband