NOWY ALBUM ZDOBYWCY NAGRODY GRAMMY – WŁODKA PAWLIKA – JUŻ W SPRZEDAŻY!

W roku 2019, uchwalonym zarówno przez Sejm RP, jak i przez UNESCO jako Rok Moniuszkowski, najbardziej znany polski muzyk jazzowy, pianista, kompozytor i laureat nagrody Grammy, Włodek Pawlik, powraca z nowym albumem zawierającym jazzowe interpretacje najsłynniejszych kompozycji Stanisława Moniuszki – „Pawlik/Moniuszko – Polish Jazz”.

W tym roku większość wydarzeń kulturalnych będzie nawiązywała do bezpośrednich inspiracji muzyką twórcy polskiej opery narodowej. Tak też jest w odniesieniu do projektu „Pawlik/Moniuszko – Polish Jazz”. Światowej sławy polski pianista jazzowy, Włodek Pawlik, wziął na warsztat najsłynniejsze pieśni i arie Stanisława Moniuszki, aranżując je i nagrywając w jazzowej estetyce. Efekt – jak zwykle w odniesieniu do tego wybitnego artysty – fantastyczny. Muzyka z najnowszego albumu to rozkosz dla ucha i… ducha.

Bez cienia wątpliwości otrzymujemy dzieło najwyższej próby, które zadowoli nie tylko prawdziwych koneserów muzycznych, ale też szerokie grono słuchaczy. W odróżnieniu do bardzo licznych wydawnictw jazzowych z opracowaniem muzyki Chopina płyta Włodka Pawlika jest pierwszą na polskim, a jednocześnie światowym rynku fonograficznym, na której zostały nagrane utwory Moniuszki w  jazzowej interpretacji!

Producentem i wydawcą albumu jest Agencja Koncertowa „Pawlik Relations” – nagrodzona Grammy za płytę „Night in Calisia” (producent), której sprzedaż przekroczyła 30 tys. sztuk. Krążek otrzymał również od ZPAV status „podwójnej platyny” i jest najlepiej sprzedającym się albumem jazzowym na polskim rynku fonograficznym.

Wydawnictwa „Pawlik Relations” cechują się wielką starannością o brzmienie, wyjątkowe walory muzyczne, jak też wyróżniają się niezwykle wyrafinowaną i elegancką szatą graficzną.

Nagrania płyty „Pawlik/Moniuszko – Polish Jazz” zostały dokonane na przełomie roku 2018 i 2019 w studiach Polskiego Radia i opracowane przez najwybitniejszych polskich reżyserów dźwięku.

Album „Pawlik/Moniuszko – Polish Jazz” jest już dostępny w salonach Empik, na empik.com oraz w innych dobrych sklepach muzycznych!