Rusza trasa koncertowa Skapel Big Band

Piątkowym koncertem w gdańskim klubie „Stary Maneż” rozpocznie się tournée Skalpel Big Band. W ostatni weekend lutego muzycy odwiedzą jeszcze Toruń oraz Łódź. Zapowiada się jedno z koncertowych wydarzeń roku w Polsce!

– Mamy nadzieję, że z każdym koncertem w Polskę i w świat będą szły informacje o jakości i sukcesie tego projektu i zainteresowanie nim będzie rosło w postępie geometrycznym. To jest to na co czekali nasi fani, nawet jeżeli o tym nie wiedzieli. Oczywiście z przyczyn logistyczno – organizacyjnych taka trasa nie będzie trwała w nieskończoność. Słuchacze tych koncertów powinni mieć świadomość i przyjemność z tego, że uczestniczą w czymś wyjątkowym, specjalnym – mówią Marcin Cichy i Igor Pudło, liderzy Skalpela.

Skalpel, czyli duet DJ-ów – narobił szumu w muzycznym światku nowatorskim odczytaniem jazzowej klasyki. Duet zyskał uznanie i popularność również na Zachodzie. Teraz będzie można posłuchać ich utworów rozpisanych na siedemnastoosobową orkiestrę pod batutą Patryka Piłasiewicza – muzyka, kompozytora i aranżera, który zakochał się parę lat temu w twórczości Skalpela i  zaproponował współpracę.     

Na koncertach trasy będzie można kupić unikatowe wydawnictwo – kompaktową EP z czterema utworami. – To tylko teaser i wydawnictwo historyczno – okolicznościowe. Właściwą płytę koncertową chcemy nagrać pod koniec trasy kiedy rozwiniemy skrzydła, kiedy już mniej trzeba będzie zaglądać w nuty, a jeszcze bardziej w serca własne i publiczności – podkreślają Igor i Marcin.

Kolejna seria koncertów Skalpel Big Band pod koniec marca. Bilety dostępne są w ogólnopolskich sieciach Eventim, eBilet, Ticketmaster oraz w salonach Empik.