Bass Astral x Igo zwycięzcami Nagrody AMM

Akademia Menedżerów Muzycznych, pierwsza i jedyna w Polsce szkoła kształcąca sferę biznesową branży muzycznej, przyznała, pierwszy raz w swojej ponad sześcioletniej działalności nagrodę, która wyróżnia najlepsze połączenie dobrej muzyki z idealną promocją i działaniami menedżerskimi. Zwycięzcami Nagrody AMM 2018 zostali Bass Astral x Igo wraz ze swoim menedżerem, Patrykiem Glinką.


Nagroda AMM to inicjatywa, która ma zwrócić uwagę na to, że w Polsce jest wiele osób, które swoimi innowacyjnymi działaniami, zarówno w muzyce jak i w biznesie, potrafią osiągnąć sukces na wielu szczeblach. Ten pomysł kiełkował w naszych głowach już od jakiegoś czasu, tym bardziej cieszę się, że go zrealizowaliśmy, bo widzimy, jakie ma poważanie w branży, a przecież dopiero co zakończyliśmy pierwszą, tym samym rozpoczynając drugą edycję nagrody – mówi Przemek Kubajewski, dyrektor Akademii. Założenie nagrody jest takie, że w każdym miesiącu kapituła wybiera poszczególnych laureatów, z których następnie, na podstawie głosowania, wyłonieni zostają ci najlepsi w danym roku. Na przestrzeni minionych 12 miesięcy wybrano następujących artystów i menedżerów: Rosalie./Łukasz Kowalka, Robert Cichy/Ola Cichy, Król/Art2 Music, BOKKA/Marta Wojnar, Stanisława Celińska/Maciej Muraszko, Leski/Magdalena Falkowska, Bass Astral x Igo/Patryk Glinka, Młynaeski Masecki/Toinen Music, Adi Nowak/Dawid Rakowski, XXANAXX/Monika Małyszek, Paweł Kaczmarczyk/Maciej Milczanowski/Łukasz Napora, Aga Zaryan/Tomasz Czulak.


W głosowaniu rocznym, trzecie miejsce zajęli Rosalie. i Łukasz Kowalka, drugie BOKKA i Marta Wojnar. Zwycięzcy mogli być tylko jedni i zostali nimi Bass Astral x Igo i Patryk Glinka.


Nie jest to sensacja, bo był to ich rok. Choć album Orell wyszedł jeszcze w 2017, to cała jego promocja, przede wszystkim koncertowa miała miejsce w roku następnym. Wyprzedana trasa jako Bass Astral x Igo Orchestra to genialny pomysł połączenia oryginalnej muzyki duetu z odmiennymi,

klasycznymi brzmieniami. Następnie ofensywa festiwalowa (m.in. Off Festival, Audioriver czy Męskie Granie), która przyciągnęła na ich występy ludzi z całej Polski. Wszystko to dzięki niepowtarzalnemu stylowi muzycznemu ale też działaniom menedżerskim. I tu ukłony dla niezwykle skutecznego, ale też bardzo sympatycznego Patryka Glinki – on również jest ojcem tego sukcesu.


Statuetki zostaną przyznane już niebawem, zwycięzcom należą się ogromne gratulacje. Więcej o nagrodzie przeczytacie tutaj: http://akademiamm.pl/projekty/nagroda-amm/