Dziś premiera nowego albumu Rudimental „Toast to Our Differences”!

Najpierw poznaliśmy przebojowe single – brytyjski numer 1 i najlepiej sprzedający się singel 2018 roku „These Days” feat. Jess Glyne, Macklemore & Dan Caplen, „Let Me Live” (z Major Lazer) feat. Anne Marie & Mr. Eazi oraz „Walk Alone” feat. Tom Walker. Teraz czas na premierę trzeciego albumu grupy Rudimental, „Toast To Our Differences„. To jednocześnie najbardziej ambitne i zróżnicowane dzieło zespołu, które udowadnia że nie istnieje coś takiego, jak granice w muzyce tanecznej. 
Przypomnijmy, że zespół wystąpi na tegorocznym Open’er Fetival!

Posłuchaj albumu „Toast To Our Differences”

Materiał powstawał blisko trzy lata i jest celebracją różnorodności – kultur, stylów, dźwięków. Zespół Rudimental, czyli Piers Agget, Amir Amor, Kesi Dryden i Leon „DJ Locksmith” Rolle, zaprosili do współpracy szereg wspaniałych gości. Są w tym gronie: Tom Walker, Maleek Berry, RAYE, Dan Caplen, Jess Glynne, Macklemore, Ladysmith Black Mambazo, Yebba, Stefflon Don, Ray BLK, Rita Ora, Kojey Radical, Kabaka Pyramid, Chronixx, Eli Ingram, Hak Baker, Maverick Sabre, OLIVIA, Protoje, Shungudzo, Kevin Garrett & Raphaella.

„Scared Of Love” to klimatyczny, nastrojowy utwór w swej początkowej fazie, a w dalszej części rozwijający się w taneczny numer prowadzony przez wyraziste żeńskie wokale.

Pełna tracklista albumu „Toast To Our Differences”:
1. Toast To Our Differences (feat. Protoje, Hak Baker & Shungudzo)
2. Rudimental & Major Lazer: Let Me Live (feat. Anne-Marie & Mr Eazi)
3. Dark Clouds (feat. Jess Glynne & Chronixx)
4. Walk Alone (feat. Tom Walker)
5. Thula Ungakhlai (feat. Ladysmith Black Mambazo)
6. These Days (feat. Jess Glynne, Macklemore & Dan Caplen)
7. Sun Comes Up (feat. James Arthur)
8. 1by1 (feat. Raye & Maleek Berry)
9. Last Time (feat. Raphaella)
10. No Pain (feat. Maverick Sabre, Kojey Radical & Kabaka Pyramid)
11. Scared of Love (feat. Stefflon Don)
12. Summer Love (feat. Rita Ora)
13. They Don’t Care About Us (feat. Maverick Sabre & YEBBA) 
14. Do You Remember (feat. Kevin Garrett)
15. Leave It For Tomorrow (feat. Elli Ingram)
16. Adrenaline (feat. OLIVIA)
Przypomnijmy, że debiutancka płyta Rudimental „Home” zdobyła szczyt notowania w Wielkiej Brytanii i zyskała status podwójnie platynowy, zaś w Polsce pokryła się złotem. Pochodzący z niej numer „Waiting All Night” z Ellą Eyre zawędrował na pierwsze miejsce listy singli i był wielkim przebojem również w naszym kraju!

Drugi album brytyjskiej grupy, „We The Generation„, powtórzył sukces debiutanckiego „Home” i zadebiutował na szczycie zestawienia albumów w Wielkiej Brytanii. W piosence „Lay It All On Me” pojawił się gościnnie Ed Sheeran. Anglicy zaprosili do nagrań także innych gości. W utworach słychać między innymi dobrą znajomą z debiutanckiej płyty Rudimental, Ellę Eyre, w „Too Cool”. W „Needn’t Speak” pojawia się Lianne La Havas, a „New Day” ozdobił Bobby Womack.