Avishai Cohen – światowej sławy kontrabasista i wokalista z Izraela wystąpi we Wrocławiu!

Ethno Jazz Festival zaprasza 9 maja do sali teatralnej Impartu  na koncert jednego z najważniejszych muzyków jazzowych, pochodzącego z Izraela Avishaia Cohena.

We Wrocławiu artysta zaprezentuje materiał ze swojego najnowszego albumu pt. „1970”, ale na koncercie nie zabraknie też utworów znanych już publiczności z wcześniejszych płyt.

Avishai Cohen

Geniusz kontrabasu. Jeden z najciekawszych i najbardziej rozchwytywanych muzyków jazzowych ostatniej dekady. Jego talent docenili Chick Corea, Herbie Hancock i Bobby McFerrin.  Magazyn Down Beat nazwał go „wizjonerem gatunku” i „jedną z postaci otwierających jazz na nowe obszary”. Avishai ma ponadto unikalną zdolność łączenia wysublimowanej muzyki z szeroką popularnością. Kariera artysty rozpoczęła się na dobre od współpracy z Chickiem Coreą – w latach 1996-2003 Avishai był podporą sekstetu Origin i Chick Corea New Trio. Lata spędzone pod skrzydłami słynnego lidera sprawiły, że o Avishaiu zaczęto głośno mówić i pisać jako o nowej wschodzącej gwieździe basowych strun i niekwestionowanym wirtuozie. Wraz z Chickiem Coreą zagrał niezliczoną ilość koncertów i z czasem stał się rytmicznym filarem niemal wszystkich jego artystycznych przedsięwzięć. Poza współpracą z Coreą, Cohen nagrywał lub występował z wieloma gwiazdami jazzu, m.in. Bobby McFerrin, Herbie Hancock, Paquito D’Rivera, Danilo Perez. Pierwsze autorskie grupy i nagrania pod własnym nazwiskiem datują sie na 1998 rok. Od tego czasu Avishai nagrał kilkanaście albumów) i wystąpił na wszystkich liczących się festiwalach na świecie. Sensacją ostatnich lat jest łączenie przez Avishaia gry na kontrabasie ze śpiewem, artysta czyni to w sposób zjawiskowy, a wielkie powodzenie ostatnich albumów potwierdza to najlepiej.

We Wrocławiu zespół wystąpi w składzie:

Avishai Cohen – Bass 

Elchin Shirinov – Piano 

Noam David – Drums

9.05.19 godz. 20.00 Impart, ul. Mazowiecka 17

Ethno Jazz Festival

AVISHAI COHEN TRIO

bilety: 180 zł – I miejsca, 135 zł – II miejsca, 100 zł – III miejsca, 70 zł – miejsca stojące

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce

oraz w serwisach: www.wrockfest.pl/bilety-online/, www.biletin.pl, www.biletyna.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.kupbilecik.pl, www.empikbilety.pl

rezerwacje: bilety@o2.pl