Mela Koteluk – wiosenna koncertowa Migawka ’19

Migawka to trzecia płyta Meli Koteluk, a zapowiedziały ją single Odprowadź i Ogniwo. Po jesiennych koncertach w zasiadanych salach filharmonii i teatrów, Mela wyrusza w wiosenną trasę Migawka ’19 i tym razem nowy materiał zaprezentuje w klimatycznych klubach i podczas festiwali muzycznych.  Pierwsza tura koncertów obejmuje takie miasta jak m.in. Gdańsk, Warszawa i Łódź.

Trasa koncertowa Migawka 19

16.03 / Kraków / Klub Studio

7.04 / Gdańsk / Stary Maneż

14.04 / Katowice / MCK

26.04 / Warszawa / Klub Stodoła

27.07 / Poznań / Enea Spring Break

28.04 / Łódź / Klub Wytwórnia

2.05 / Wrocław / 3-Majówka

Migawka ukazała się 9 listopada 2018 roku i stanowi 11 utworów które powstały z dala od codziennego zgiełku. Artystka porusza na płycie trzy ważne obszary codziennego doświadczenia – miłości, wolności i śmierci. Autorką wszystkich tekstów jest Mela, muzyka powstała w kolektywie – odpowiada za nią cały zespół. Producentem płyty jest Marek Dziedzic. 

Muzycznie album jest swego rodzaju eksperymentem – wszystkie utwory zostały nagrane na poziomie  432 herców. To częstotliwość charakterystyczna dla dźwięków natury – szumu drzew i fal, śpiewu ptaków. To strój nieco cichszy i łagodniejszy dla ucha. Odniesienia do przyrody są spójne ze stylem życia Meli – tam znajduje inspiracje do pracy twórczej.

Można powiedzieć, że „Migawka” to organiczny album – dający oddech wtedy, gdy jesteśmy przebodźcowani nadmiarem informacji spływających do nas każdego dnia i co do których nie mamy pewności, że są w ogóle prawdziwe. Ten album, także poprzez tematy, jakie na nim poruszam i z którymi zmierzyłam się po swojemu, jest na pewno bardziej świadomy. – mówi Mela Koteluk.

Dwie poprzednie płyty „Spadochron” i „Migracje” zdobyły status podwójnie platynowych płyt.