Osobisty „Najgrubszy Anioł Stróż”

„Najgrubszy Anioł Stróż”, jeden z najbardziej osobistych utworów na płycie „1984” pojawił się w serwisie YouTube. Dla Pawła Domagały to piosenka wyjątkowa, poświęcona zmarłemu przed rokiem przyjacielowi Markowi Jaździkowskiemu. Dlatego muzyk postanowił podzielić się nią z internautami w Boże Narodzenie.

Fani na oficjalnej grupie Pawła uznali „Najgrubszego Anioła Stróża” za ulubiony utwór z albumu „1984”, na koncertach zawsze towarzyszą mu niezwykłe emocje.

Tym razem zamiast tradycyjnego teledysku twórcy przygotowali animację – lyric video. Jej autorem jest Paweł Łukomski (Studio35), odpowiedzielny za ostatnie videoclipy do “Weź nie pytaj” i “Wystarczę ja”. Paweł Domagała napisał słowa, a muzykę skomponował razem z Łukaszem Borowieckim, producentem muzycznym płyty.

Link do utworu: https://youtu.be/yRnE-tmkB-A

To trzecia piosenka z płyty “1984”, która pojawiła się bepłatnie w sieci. Pierwszy singiel “Weź nie pytaj” odsłuchano już ponad 70 milionów razy, drugi “Wystarczę ja” po mięsiącu zbliża się do 10 milionów wyświetleń.

Płyta „1984″ ukazała się w listopadzie 2018 roku. To album zbudowany z autorefleksji i powrotów do dzieciństwa. Do pracy przy „1984” Paweł i Łukasz zaprosili muzyków, z którymi nagrywali „Opowiem Ci o mnie”: perkusistę jazzowego Roberta Rasza, gitarzystów Tomasza „Serka” Krawczyka i Krzysztofa Łochowicza. Na klawiszach zagrał Piotr Wrombel, na gitarze Paweł Domagała, na basie Łukasz Borowiecki. Autorem tekstów jest Paweł Domagała, a muzykę napisali wspólnie z Łukaszem Borowieckim. Po miesiącu od premiery płyta pokryła się platyną.

Po pierwszej odsłonie #1984tour w lisitopadzie i grudniu 2018 roku zespół od stycznia do marca odwiedzi jeszcze 30 miast.

Więcej informacji na stronie www.paweldomagala.pl