Nastrojowy koncert Steve’a Hogartha w Starym Maneżu

Zarówno fani Steve’a Hogartha jak i stali bywalcy Starego Maneżu na długo zapamiętają ten koncert. 15 grudnia legendarny wokalista Marillion oczarował zgromadzoną w gdańskim klubie publiczność.

Tego wieczoru Steve Hogarth po raz kolejny udowodnił, że posiada nie tylko głos i talent muzyczny, ale i niezwykłą osobowość. Wydarzenie miało bardzo intymny charakter, a H chętnie wchodził w interakcję z widownią. Publiczność otrzymała wręcz zaproszenie na scenę, by powiesić na choince przyniesione bombki i wnieść wraz z wokalista toast. Ukłonem w stronę polskich fanów była zaśpiewana przez Anglika w języku polskim kolęda „Cicha noc”.

Podczas gdańskiego koncertu w repertuarze wokalisty znalazły się utwory Maillion, a wśród nich „Somewhere Else”, „No One Can” czy „Runaway”. Steve Hogarth wykonał również covery, m.in. Radiohead („Karma Police”), The Beatles („Eleanor Rigby”) i Davida Bowie (“All the Young Dudes”). Ze sceny schodził po wykonanym “Have Yourself a Merry Little Christmas”.

Po występie muzyk spotkał się z fanami. Były autografy, pamiątkowe zdjęcia i czas na rozmowę. W komentarzach i relacjach po koncercie wszyscy podkreślają jego wyjątkowy klimat.